blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

individualizmem naproti

s potěšením poslouchám světoznámého neurochirurga a cítím morální vítězství v jeho konstatování, že lidský mozek je pouze z velice malé části prozkoumán a že jen tak rychle nebude jinak. tleskám, plácám ručičkama plný nadšení při pomyšlení nad chabou nadvládou chytrých mašinek, co mi lezou přímo na záda, jak nemohou pobrat skutečnej lidskej mozek, aniž by náhodou oplýval nějakým druhem geniality.

nabízí se vzápětí protiotázka, zdali jiným moudrým mužem nazývaný lidský jedinec coby „homo sampiens stupidus“ tímto konstatováním vyhrál.

ostudou při náhodě, která jí ale být taky nemusí, když je hledající na příjmu, natrefuji s němým úžasem na f. x. šaldu a jeho pohled na individualismus. skvěle zformulové názory na toto téma bez ohledu na čas.

otázka individualismu je dnes naprosto stejná jako v dobách, kdy šlo jinak o krk. nakonec je úplně jedno, zdali náhodou jde o něj přímo, anebo jen o vlastní důstojnost, kterou dnes jako jindy prodáváme za rohlík. a to doslova.

těžko budu hledat směr, ve kterém se nebude popírat tento fenomén jedinečnosti. a dokonce hlásná trouba individualismu, moderní nespoutaný konceptualismus, architektura, anebo dizajn (!) je právě pokořován svým hromadným vzájemným kopírováním s povinným výkřikem jedinečnosti vnitřního pohledu, který čirou náhodou není v žádné z těch dokonce ani jen cítěn.

jarní první snad v beranu, nebo beraní nám zas dá nějakou šanci důstojně přežít.


20.03.2012 10:55 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se