blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

střípky velikonoční

slyším - „když tu chceš žít, musíš vědět proč“. tento výrok z dánského ostrova plného zimy je docela uchopitelný kdekoli. a fakt, že podle toho nežijem už pár generací, ukazuje pouze na naši bezútěšnost.

a snad proto přišly velikonoce s revoltou slepic. snad se ty slepice už domluvily a nedorozumění ohledně otrokářského pocitu si už nechaly vymluvit. a že nás to tedy stálo! dokonce vláda kvůli nim hodlá zrušit hned několik ministerstev.


na jednu stranu mi jejich počínání přišlo sympatické, tedy těch slepic, na druhou stranu mám na ty jejich dokonalé výrobky slabost. a toho českého boxera to taky tak dožralo, že raději zmlátil mistra světa a stal se jím sám. a tuaregové ze severní afriky už konečně založili svůj stát. to zas bude mela.

už vidím ten titulek – vliv slepic na celosvětové dění.

a velikonočně jinak.

je pošmourno a kousek od náměstí „pod brankou“ pár židlím studenti čtou děsivě monotónně z bible. návod jak odradit. proč? chybí jim nápad a odvaha? i tito věrozvěstové biblického slova mohou za devalvaci, za nadužívání slov, které patří snad jen do ticha a snad jen v intimitě jim to sluší. a stejná slova znějí ve všech špatných filmech a písních... jsou slyšet od rána denně ze všech médií. jakou ještě mohou mít váhu?

stovky let zněla biblická slova pouze výjimečně a byla spojena se svátečně naladěným posluchačem. ukradená slova ... a celonárodní čtení ... no, nevím.

jsou svátky, o kterých ani netuším a netušíme. vymalujem si předražená vejce a domorodcům povolíme proutek něžně vyhlížející - „pomlázka“. a vyděšení cizinci se utvrzují navzájem o postkomunistických barbarech.

hezké svátky! :-)07.04.2012 10:48 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se