blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

zlodějská hudební výchova

jezevčí fejetony

jsem z toho blázen a nevěřím vlastním očím, když čtu o baráku obchodním, a pak ještě dalším, jak snad čirou náhodou při pouštění klasické muziky vám přišli na to, že ten den, kdy právě zněli po celým obchoďáku nádherní myslivečkové, zelenkové a mózarti, že ten den byli všichni ti zloději tak znechucení tou krásou, že raději odešli na den volna. a ti zbylí nakupovači a pobývači a další "shopingové" zvýšili tržby o desítky procent.


a jejich nadšení bylo takové, že vzali s sebou i veškeré to bezdomovectvo, o kterém není politicky korektní mluvit jako o těch flákačích, kterým se splnil sen o nicnedělání, ale jako o těch, kterým nebylo dovoleno se zapojit do pracovního procesu a platit daně.

bohužel ty samé prameny neuvádějí, nakolik klesla tržba jednotlivých obchůdků a butiků.

a tak při vzpomínce na výrok jednoho snad francouzského politologa o špičkové zlodějině našich politiků, že ani tak nejde o bezúhonnost těch jejich francouzských politiků, jako spíše o to, že vlastně berou s určitou noblesou na rozdíl od těch našich, kterým právě chybí vztah ke klasické muzice.

no, a když si vzpomenu na své hodiny takto zaměřené a určené právě k přímé nenávisti k jakékoliv krásné muzice, tak se všem těm chudákům nevzdělaným asi půjdu omluvit.


24.06.2012 17:57 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se