blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

a má po slávě!

(jezevčím okem)

pětadvacet let se ten můj chudáček autorek úpěnlivě vyhýbal jakémukoli sportu a vřele doufal, že už to doklepe bez něj. no jo, kdysi téměř lehkoatlet, až se toho lekl, a tak raději zatvrdil.


a už žádné pocení! jako svou mantru točil dokola. léta a kila přicházela a centrální sval toho mého autorka byl najednou tady. a to si prosím pamatuju docela přesně, jak měl čtyřicáté narozeninové a byl pátek večer a byl jako proutek a samá šlacha. a prej, měl by si se konečně taky jednou najíst. a hned po tom pátku v pondělí ráno ho tam měl. tedy ten centrální sval, pupek jako brno. prej to není možné. ale jo, jenom se ten víkend protáh´o nějakých pět dalších jar.

a jenom dalších pět jar, a rozhodnutí sportovní je tu. a prej to nejde. pch. pamatuju si jeden náš společný doběh na vlak, a pak už mluvil o promítacím plátně v hlavě, co se rozbaluje pouze při zvláštních příležitostech, tedy při umírání, jak vám letí život před očima. a prej, bylo to tam všechno! úplně všechno, jenom umřít nestačil.

a blížícím se olympijským nadšením se nechal strhnout autor ten můj, i když jsem vůbec nepochopil, jakouže disciplínou hodlá poctit svou účastí tyto hry. nové tenisky, kraťasy a nadšení. a první běhy kolem řeky byly tady. sotva čtyři kilometříky a jeho duše se hádala s tělem a mozek to nebral. nakonec po třetím běžení a tělíčko si zvyklo. a dokonce i mozek začal vysílat svou drogu štěstí, aby mohl beztrestně nosit připitoměle spokojený výraz a vše bylo na dobré šlápotě.

a proč tu dnes sedí hromádka neštěstí, kdysi můj věrný páníček, a hladí si naraženou patu? a prý - na rok mám vystaráno o holi.

a olympiáda nadšenců zdolává nové mety pro zlato a vzpomínku, pot a pláč. vysportovaná mužná těla atletů a vedle taky mužná dívčí postava, protože může a chce být taky.


01.08.2012 11:16 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se