blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

dvanácté léto ve znamení indiána

mrtví indiáni prý už zas vyhrožují zánikem toho našeho bytí a mne to nenechává v klidu. dumám, co se stane s mými dluhy a kocourem.

je pravda, že ten konec světa začíná být už krapet opotřebovanej a taky trošku trapnej, i když jen tak lehce vibruje.


a to jsem si prosím chtěl pořídit koloběžku, takovou dospěláckou, která mě koneckonců i unese. a taky rybářský prut a snad i tu povolenku bych si pořídil. ale takto... ještě v anglii by snad nějak zařídili vrácení propadlého rybářského lístku. tedy po skončení světa, ale tady u nás? a takový lupič profesionál by toho moh´využít beze zbytku. vlastně těch profesionálních lapků běhá u nás pěkná hromádka. a dost možná, že ti naší profíci vědí z první ruky, tedy od těch mrtvých indiánů, vše o konci a jen z dobromyslnosti sobě vlastní nás poddané nechávají beze strachu o budoucnost. a to je od nich hezké, to musím uznat. pak jsou tu zloději sprostého původu, a ti brzy budou požadovat zákonnou ochranu, prej po vzoru našich politiků.

ale to je od nich tak sprosté! ti mocní berou přeci v našem vlastním zájmu, a to se nedá vůbec srovnávat. a pak jsou tu ještě londýnské sýkorky, co se naučily vybírat smetanu z mléčných lahví roznášených denně přede dveře. ty láhve mají, jako kdysi i ty naše, tenounké hliníkové víčko, které ty sýkorky lehce zobáčkem zdolají. a jak dlouho těm londýnským trvalo, než vypátrali ty pravé lupiče!

a perlička na závěr. ta parta sýkorčích výrostků původně operovala pouze v jedné čtvrti, jenže se jim to vymklo ze zobáků a postupně se přidali i kamarádi od vedle a nakonec, a to je prosím opravdu smutné, se přidali i rodičové těchto!

z toho plyne, že s tím koncem světa je to opravdicky na pováženou.


06.08.2012 18:28 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se