blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

střípky letní, srpnového data

pauza s haydnem“, rozhlasový to pořad je úžasný nápad, a dokonce ve čtyřiceti pěti pokračováních,  nápad za všechny drobné.

á, drobné... cestička kolem řeky ze zlovolného nákupního šílenství a ve trávě se krčí dvoukoruna. taková malá obyčejně se tvářící a snad i ještě stále povýšená nad obyčejnou korunu. leží tam a jak je namyšlená, ví, že se pro ní shejbne někdo, a bude zas tou právoplatnou a tuze potřebnou. si myslí. koukaje na tu malou sirotku jsem si vzpomněl na dobu pětihaléřovou, ...


 ...

jak tato drobounká a vůbec zbytečná mince se hřála s hromadou sestřiček a bylo jí to fuk. měla ale jedno zastání, a nespíš to i, mrška jedna, věděla, že je tím posledním symbolem silné koruny. a navíc byla roztomilá. mariášníci si lebedili a devadesátá léta konjunktury nám bezstarostně roztahovala koutky. a já si vzpomněl při neustálé debatě o nepotřebnosti tohoto drobečka a jeho dražší výroby, než byla sama, na chvíli, kdy se začne mluvit o klukovi desetihaléřovi, který už taky nebyl k ničemu, a jak nastane doba, kdy koruna sama zůstane nejmenší a bude jen těžkat naši kapsu bez dalšího smyslu.

a stojím nad tou dvoukorunou a dumám, zdali se mi vyplatí riskovat, že se už nezvednu. a v papírech u doktora leží věta: lakotně se ohýbaje pro drobnou minci  zůstal nehybně ležet několik hodin... no, nesmějte se, měl jsem na zádech nákup v batohu! naštěstí se na mne usmála kousíček od ní a téměř zakrytá padesátikoruna, a bylo rozhodnuto. dvoukoruna stojí ještě pořád za to!

a olympiáda je ta tam a českotelevizní dvojka se vrací tam kde.


14.08.2012 10:39 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se