blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

patnáct pater do oblak a s TOTEMem

našinec rodu středoevropského ani snad nedokáže vyjádřit svůj nekonečný dík africkému létu jen takovým poleháváním u vody, které se nám může zdát příliš konvenční, a tak raději s radostí sobě vlastní si vyběhne do patnáctého patra snad nejvyššího baráku plzně.

kdo vůbec může vymyslet takovou blbinu a kdo se vůbec postaví dobrovolně na start?


přímo tlačenice u zápisu, a mé oko vůbec nevěřilo. nevěřilo po prvé a nevěřilo ani po druhé. to když někdo (a důrazně se ohrazuju proti nařčení, že jsem to byl právě já) ze skupiny dobrovolnického sdružení „TOTEM“ přišel se sebevražedným nápadem týkajícím se shodou okolností právě slastného běhu do oblak. ještě pomyšlení královského pohoštění v šestnáctém patře s bublinkovým francouzským popohánělo mou nezdolnou odvahu nezůstat při zemi. organizace tohoto zájezdu slibovala na každém patře osvěžovnu s masážním křeslem. a mé lehce vysportované tělo pomalu začínalo tušit, oč tu běží. otupělý mozek krásou zdejších dívek hrdě odolával možnému a jedinému rozumnému úprku z této budoucí veřejné pohany.  poté co už můj vymezený čas k důstojnému útěku kamkoli pryč jsem propásl, zůstalo u vzájemného kasání, kdože to volným krokem až kam dotáhne.

a najednou, nevím proč, stojíme v řadě s „TOTEMem“ před vytouženým startem jsouce pořádně už nažhaveni na hlavní autovýhru a když náhodou spadne nafukovací start, jednohlasně odmítáme tento úkaz vzít jako výraz pohrdání a vytrváme.

a minutu poté už jen matně vzpomínám na svá nejlepší sportovní léta tam někde kdysi snad. a prvních sedm pater lehkým během pořád nahoru a dech se výhružně ztrácí. u posledních dvou pater šlo jen a pouze o zachování zbytku hrdosti a sebeúcty a neulehnout.

a vše se v dobré proměnilo, když se mi navrátil zrak a dech a uviděl zdatné a všeho schopné kolegyně z dobrovolnického sdružení „TOTEM“, jak jsou šťastné a spokojené.


19.08.2012 22:13 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se