blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

tolik cizích světů, tolik neznámých vesmírů...

po chodníku se loudá poloslepý stařík. je malý a protože i náhodou pejskem dobrotivého naturelu, vydá se cestou někam a poslouchá, jak jeho paní ho má ráda.  kdokoli kolem, a psí dědek za ním. „tady jsem, karle, tady“, slyším laskavý hlas pečovatelky. hezké stáří... kéž bych jeden den takový zažil.  


a pak zas hejno vrabců se pase přede mnou a já zpomalím, a přesto si vysloužím hromadu nadávek s úprkem na plot. jdu blíž a hejno vrabčáků popolétne k dalšímu domku. za chvíli už ze střechy na celou ulici je slyšet křik, celá záplava sprostých slov, co jich je taková vrabčí tlupa schopna. a vědí vůbec, že jsou na vymření?

a stovky, tisíce osamocených vesmírných kolonií a v nich jejich vládcové, co náhodou jsou i sví poddaní, rodiče a děti, a sví vlastní kati taky. a my kolem nich a nevidíme ani střípek, možná někdo s pochopením pro jinakost..

no, jinakost coby postižení.. a s absolutním  sluchem  žijíce si ve svém jedinečném světě hudby jsou denně atakováni desítkami a stovkami pazvuků a kakofónií, trpící až k zbláznění.

výjimečný svět jiných z nás. a kdo o něm přemýšlí, když nemusí?

a korejský jedinečný film „3-IRON“ režiséra „KI DIK KIM“ v podstatě mluví o dvou takto uhnětených. hlavní hrdina nemusí vydat za celý film ani hlásku, a přeci svou roli napoví. bez pantomimy, jen vnitřní silou a harmonií života, pro nás tak nesmyslného.

a ten kocour mates je taky poloviční autista - postižen aspergerem jako všichni další kocourové a kočky. a celý vesmír svůj mezi ušima a všechnu bázlivost světa a oči za které bychom plakali..

 27.08.2012 16:37 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se