blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

jako v americe

jako v americe? 

dívky navlečené do červených pánských ochran (pravý důvod netuším) mi naskládají nákup do tašky, a já se tak na chvíli stávám američanem s právem na hýčkanou existenci. v čechách!

jinak potupné snášení hrubiánské neochoty kdekoli za naše peníze. a nutnost udělat si jméno v domovské putice pro ten úsměv bez myšlenek na sebevraždu.


řvoucí rádia bez citu pro krásno. naše jsoucnost bez „zbytečných“ příkras. plíživě novej freestyl ošklivosti naší reality, kterého jsme součástí.

žebříček hodnot minulého století přemalovanej na novej volnej styl bez vděku.

pravidla homo sapiens chybí a pravidla účetních jsou nadevše.

vděčnost... slyším z rádia a dumám, zdali. opravdový vděk teče betonovým korytem do moře. ryby si nezoufají, zatím, a my je tomu neučíme.

a spravedliví idealisté buší ulicí jako učitelka češtiny pro dvě procenta uznaných. vděk za kousek porozumění, pochopení...

snad jedinej skromně vypadající expolitik ve veřejné garáži s úsměvem a s díky je právě tím, na kterého chyběj zatím důkazy zpronevěry...

nebudu ho soudit, netuším, jak bych dopad sám. svatozář mi utekla krátce po narození pro ten tvrdohlavej kukuč.

a v noci nabídnutej novej život jako repete bez vzpomínek mě jen vyděsil. jednou namíchané ingredience sebrané v louži bych měl vyměnit za blátivou budoucnost... optimista pod okapem čekající na sucho...

vděčnost? co to pro boha je?

za zdraví, rodiče, děti a práci... za novej den a dívku navlečenou do červeného kondomu, která mi prvně v životě zpříjemní nákup v supermarketu.


26.09.2012 12:31 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se