blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

z vůle lidu prosazen

prezidentovi s láskou...
a zvůle lidu prosazena

zvůle lidu? toho samého lidu, který tak důsledně se se železnou pravidelností odráží ode zdi, aby v té otupělé bolesti, která je pro něj nakonec jedinou známou možnou cestou jak zvolit někoho, kdo je ochoten brát i za předpokladu, že se nechá permanentně osočovat svými voliči? ale i to je nakonec jen takové škádlení v lásce. a tato soužití s předmanželskou smlouvou, ve které je pod čarou dopsáno pomanželské budoucí vypořádání o legalizaci veškerých loupeží ve jménu vyššího, a tedy národa, který toto nakonec pokaždé se skloněnou hlavou i pochopí.


ale dnes prvně si volíme sami sebe, náš obraz v zrcadle, který sice nemůže, a proto by neměl bez nás, přeci jenom může, a proto i hýbe svým světlem. a že je to světlo majákem, co oslňuje a ukazuje, tak veškerá flóra za ním se natahuje s nadějí na lepší místo na slunci pod majákem.

nakonec je jedno, zdali naivní idealista s tupým nadšením se spolu s náma rozběhne ve jménu tradice proti slavné zdi budoucnosti, anebo s náležitým despektem, ale ve vší parádě, nám všem ukáže směr zdi, do které smíme své tupé hlavy vložit.

nevím, nechám se překvapit, jak tato moudrá zeleň si rozhodne, kam až může růst.


11.01.2013 20:17 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se