blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

žádná minulost

(povídka)

nějakým nedopatřením zjistil, že ještě žije. uvědomění. uvědomil si to právě teď a jeho nadšení je kulkou natažené pistole, chladného kovu s humánním číslem z výroby s partou kamarádů ze zásobníku ihned připravených vyštěknout.


představa rázného průniku zbytkem uklidní. destrukce našeho pokolení... jen klid a žádné spojení. žádná minulost. z každé, i té nejmenší osobní minulosti se dokáže vylíhnout nějaká společná. a společná minulost hned vyjeví společnou destrukci. skupinové násilí. a on nemá rád války.

snad něco ví, snad má i minulost. svou malou osobní. ale nechce žádnou, vůbec žádnou. chce programový reset s čistou šedou kůrou. poklidný přechod do sladkého vyhnívání z neznámé neexistence. nastavit si minimální počet zásad pro novou beztížnost. zakázat si jakékoliv vnořování do předešlého bytí.

zlaté časy elektrošoků. prosím jeden extra a dvojitej.

tabletku totální očisty. v tubě na stolku polyká neutronovou bombu zelené barvy a čeká na klid. když ne dnes, tak zítra. může ji polknout kdykoli, ten vrcholný výdobytek lidství. veškeré spojení přerušeno, a jednou pro vždy. mozkové trasty miliard zbytečných neuronů si už ani nepodají ruce. a proč taky?

najít černou díru, svou vlastní vesmírnou černou díru nebytí. přiznává smysl polykačům vesmírného ohně. vzpomínka, hlas, myšlenka a světlo si slavnostně najdou jedinou smysluplnou společnou cestu černou dírou. a hladce oholen v obleku od bosse se bude těšit. proč si upírat malou radost ze života?

a na počátku byla jenom malá zvědavost, ješitnost... zvědavost jako hybná páka člověka, nezkrotná touha vědět, co bude dál a ještě dál. touha po jedinečnosti, po prvenství. touha s testosteronovým motorem. proč ji nemohou mít ženy?

pak jednou v poklidném životě – neživotě bez zbytečných tužeb a komplikací dostane obálku. prý vaše nová a lepší budoucnost. a šedesátiletý blbec ji otevře a čte. „udělejte si certifikovaný test inteligence a změní se vám život, když konečně zjistíte tu pravou skutečnost. kdo jste a kam patříte.“

zapnul si počítač a spustil hru na život a na smrt. on ji ještě neviděl, nevnímal. dostal se do tranzu a počítal a vybíral obrázky. několikrát znejistěl a musel se zastavit. dvakrát dokonce přeskočil, kapituloval.

„gratulujeme! zaplaťte stokorunový poplatek, a vzápětí obdržíte certifikovaný výsledek. podle všeho jste si vedl mimořádně znamenitě.“

vyplnil požadované kolonky a čekal. šest desítek let klidu, a najednou se nemohl dočkat. dostal do ruky papír a bylo. pečeť života pro život samotný. a jeden samotářskej kominík má o čem přemýšlet.


06.02.2013 15:35 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se