blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

ospalá obyčejná neděle

jakási ospalá neděle se všude kolem plouží, a jen tak. snad se ani nechce, nehodlá se nijak lišit od jiných nedělí, snad nemá ani žádné vlastní ambice, snad jen být tou nedělí, obyčejným opravdovým sedmým dnem vyrovnaného klidu. ta neděle ale ví, moc dobře ví, že obyčejnost není právě tím dnešním, co se nosí. ví, jak je těžké zůstat obyčejnou bez zlomyslné touhy chtění. je jako obyčejnej dům, na který je radost pohledět, i když se nijak moc neliší od jiného opodál a naproti. a vlastně už takových domů moc není. z těch obyčejných laskavých domů se dnes staly výjimečné, vzácné domy, na které se jezdíme koukat až z jaké dálky.


a tak se stalo, že jen pár zasvěcenců ví, jak málo je obyčejných a opravdových. a výjimečnost je tak lákavá, a proč právě my bychom nemohli...

zůstat obyčejnou nedělí a právě takovou, jakou právě jsme. samozřejmě namítneš, že každej, jako právě teď ty, je akorát nějakou shodou nešťastných okolností, kterou si ani nezaslouží, umístěn někam, kam nepatří. a ty rozhodně chceš patřit někam, kde tě bude hodno, kam sníš.

a moudrá neděle se nakonec podepře rozhlasovým „malým princem“, kterého si netroufám pojmenovat obyčejným, a tak tedy nevím. a dost možná, že takový „malý princ“ patří do nedělní pohody a jen my o tom už nevíme.


10.02.2013 21:05 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se