blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

jaro s papežem

včera ještě sněhově bílo, a dnes už jaro. najatí reportéři hlásí všelijaké srocování ptačích tlup kolem hraničních hor. a prý nějací nedočkaví vetřelci jsou již tady. noviny i vláda mlčí a statisíce opeřených okupantů nám už ujídá krajíc.

ve vatikánu si raději pořídili papeže. prý tradice, ale proslýchá se, že je to vše kvůli těm opeřeným poslům jara. my jsme si pořídili prezidenta, ale ten se dovede zvolit úplně sám. klobouk dolů.


a papež je hlava všech věřících... všech? jo jo, kdyby to tak bylo, kolik samopalů by nebylo? a ta hlava pomazaná nám všem požehná a bude líp. snad věříme všichni v něco. v dobré slovo, v komunismus, ve volný trh, v ekumenii, volnou lásku... lásku - to už tu jednou bylo... a nedopadlo to. ach jo, byl jsem tuze mladej.

tolik církví a každá je tou pravou a jedinou. vyberte si... sejde se parta kněžích z celého světa v posvěcených prostorech plných nádhery věků a domluví se po starořecku, aby vybrali jednoho jediného z nich. tedy nevím, jestli řecky, nebo latinsky, ale snad nějaký společný jazyk znají. představa, jak tlumočnice prověřené svatou stolicí tlumočí za okýnkem ala OSN tomu svému kardinálovi názor egypťana anebo fina a nestrefí se, mě pobaví.

ať je to jakkoliv, máme papeže i prezidenta. nevím, jestli se to smí, ale i takoví neznabohové české kotliny mají svého papeže. a františek toho jména první si vybral skromnost a střídmost. svým zámořským přátelům vzkázal, aby raději doma zůstali a neutráceli. já říkám těm svým příbuzným to samé, ale ti neposlechnou. nejsem papež. a tedy symbol chudoby bude po několik let plát nad zlatou stolicí obtěžkanou tradicí a příslibem opravdova.


23.03.2013 16:37 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se