blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

májový květen a líbající třešeň

osvobození, volno, letní dni a bouřky. japonské růžové stromy a člověk ví, že tento svět se točí dál. a ani utíkající piha nic nezmůže proti novému životu. vím bezpečně, že ještě před pár lety jsem na tu pihu, co mám vzadu na lopatce, lehce dosáhl, a dnes se mohu natahovat jako stočená hadice a nic mi to nepomůže, piha se posmívá z místa, na které člověk nemůže. jeden by řekl, když je to přeci má piha, tak... ani nevím, co s takovou rezavou tečkou na zádech, ale moje byla, to vím zcela jistě. byla.


ale je tu květen a ten je stejně dobrej jako máj, i když není tak opěvovaný jako ty japonské třešně obsypané tolika květy, že ani větve toho stromu nejsou vidět. ale ten jejich vlastní strom ví, jaký mají jepičí život, a tak se ani nezlobí. a taky tuší, jak jsou krásné, a taky ví, že to tak má být. a že bez nich nebude nic. ten strom ví, co je to vyšší řád. řád světa.

koukám na Forrest Gump a nepřestávám se divit, jak skvěle je tato skica o lidském světě moudrá a dobře udělaná. dokonce i čím dál ubožejší český dabing je zde víc než jen k přežití. je to snímek, který dovede potěšit.

lehce podmračený západ dne nad plzní se chlubí výhledem k neokoukání. jen ho umět namalovat, nebo zahrát na violončelo, loutnu, anebo saxafon. nevím, jestli jazzovou, nebo renesanční notou, ale jistě k zapomnění všech svátků a pokoření. anebo jen tak je nechat znít a naslouchat.


08.05.2013 19:12 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se