blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

přísně nevědecká, aneb paradigmata

s naprostou fascinací poslouchám o rozpínavosti vesmíru (zdráhám se použít „našeho“) a dovídám se, jak rychlost světla z těch nejzazších míst v tom cizím nekonečném prostoru nestačí na tu neustálou rozpínavost, a tak se odkaz toho světla z těch končin k nám nikdy nedostane na rozdíl od těch, co k nám doletí s myšlenkou zaniklé neexistence toho, co k nám právě přineslo.


pak se dovím něco o kvarkovém pohonu, který hrne před sebou zmenšující se hmotu, a nakonec se mě pokouší zabít vysvětlováním fungování paralelních vesmírů.

pomalu zjišťuji, zdali si ještě žiju, dýchám a jestli vůbec ještě mám nějaký smysl. naštěstí nabývám přesvědčení, že žádnej smysl tady není a nebude, a tak se na chvíli uklidním. zato v noci se mi zjevují varianty různých vývojů mého já bloudícího někde v paralelních světech coby kazatel, bankovní lupič, anebo prostitutka.

v podstatě jim to nemám za zlé, oni to tak ani nemyslej, jenom si hrají, aby se pak domluvili, že to tak nejspíš i bude, nebo by mohlo být. stějně to nikdo nejbližších pět set let nezjistí.


11.05.2013 11:09 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se