blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

máte zaplaceno? aneb nemocnice opravdu uzdravuje

 

nemocnice opravdu léčí, věřte mi, mám to vyzkoušené.

„je vám špatně? zeptají se slušně.

„a máte zaplacený třicetikorunový poplatek? dodají, aby ten svět nebyl tak obyčejnej.

nakonec nejsem ani masochista a fňukání nemusím, a proto stačí i jen krátká návštěva špitální a jsem rázem namouduši zdráv.


má žena po operaci zmožená, a proto doprovodím zlatou ubolavěnou ženušku na kontrolu. a když některé ty špitály uzdravují málem na potkání, tak zas některé návštěvy u vašeho lékaře vás položí, aniž byste si zaplatili.

sedíme si svorně, čekáme na ten doktorský úřad a jen se slyším, jak ze mne tečou slova: „nějak se ten svět najednou rychle naklání, nevím, jestli bych neměl využít tuto návštěvu u lékaře.

má drahá žena potvrdila mou zdravou přírodně zelenou barvu obličeje.

tlak to nebyl, a tak mě vezou o patro níž k neurologovi a chuděrka má drahá už jen kouká, jak to všechno frčí. a protože tento stav je nejblíž hezké opici, cítím se v něm i docela příjemně, jen kdyby tolik neplaval...

sestra vlídně přispěchá s otázkou: „máte zaplaceno?

vtipy mám rád a tenhle mi přišel taky dobrej, jenomže se týkal přímo mne.

měly naléhavější případ, a tak už sedím s lístečkem a přes mou opici zadara pozoruju cvrkot. koukám, jak minoritní občan chánovského typu ve slušných teplákách a opravdu náležitě domestikovanej opouští sedák v čekárně a tento je vzápětí „mou milou sestřičkou dezinfikován. a nezapomněla ani kliku. minoritní občan chánovského typu úplně asi nebyl, protože jinak by asi náležitým křikem ocenil tuto starostlivost. tento pán s culíkem v teplácích jen nahlas podotknul: „asi prasečí chřipka a nedal se vyvést z míry. mezitím na chodbě u neurologa jsme čím dál hlasitěji komentovali hnědokošilaté úkony přičinlivé sestřičky ze železniční polikliniky plzeň. výstup mohl být ukončen se zprávou v rukách teplákového pána s culíkem, ve které četl nahlas, a to už se smála celá čekárna - že se má dostavit na psychiatrii místo požadovaných lázní....

podotýkám, že kdybych si takovéto blbosti jen vymýšlel, nebyly by tak bizarní.

moje hlava pořád ve stavu slušné opilosti a bez náležitých opiátů jen pozorovala další cvrkot kolem opravdových pacientů a jsa na vozejku jsem najednou pocítil jistou spojitost se švejkovým revmatickým onemocněním při mobilizaci, které pojednou pomalu začalo ustupovat.

čekal jsem jen další připitomělé opakované otázky, a doktor, kterému je dlužno připsat pan profesionál, se vší úctou, překvapil. bez problému akceptoval i inteligenci pacientovu a „stav věcí“.

navrhl hospitalizaci a já se bráním: „docela se špitálům vyhýbám.“

doktor dodává: „já taky, ale nedaří se.“

„a už se cítím až na slabost podstatně lépe.“

trapnost celé té anabáze pomalu spěla ke konci a doktor jen podal konečný nález s poznámkou:

„na ct vám našli pouze mozek.“

moje drahá se nenechala jen tak odbýt:

„a to je dobře, anebo špatně?

 

z deníčku

 

 


05.01.2010 14:21 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

4 komentářů:
 • 07.01. 09:58, autor

  děkuji

 • 06.01. 20:47, kandat

  Opravdu povedené, závidím náhodu i fantazii. A zřejmě ses tam opravdu bavil ... :-)

 • 05.01. 18:33, autor

  :) děkuji

 • 05.01. 15:01, Asheen

  Je dobře, že našli alespoň mozek, někteří jedinci s sebou nenosí ani ten... Mimochodem, hezky napsané. Asheen, problems.blog.cz


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se