blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

jezevčí olympiáda

olympiáda po jezevecku

 

no, že by to bylo jó spravedlivé, tak to tedy ne. proč by jezevčíci nemohli vlastnit kus své olympiády? a to hemžení, a těch lidí… nevím proč se říká jako psů. to je fakt blbý. ale těch lidí, co se sejde po čtyřech letech, anebo vlastně již po dvou. a to by měli ve starém řecku řekové radost jako blázen.


akorát neběhají jen tak volně, jako mimina a bez pleny. no když my jezevci a psi vůbec, tedy většina, běhat můžem jen tak bez, proč by nemohli šlachovití svaloušové taky? a žádné hádky do plavek, a klid bez sponzora. číslo z porodnice na zádíčka a šňůrka na ručičku. docela se mi ta představa líbí. ale jo, na stupínek ať si vlezou s hábitem malovaným do sponzorovna. ale stejně mám pocit, že (krom tedy té naší, jestli si tedy můžu štěknout, že máme bruslařku jako fík, tak tedy štěkám), že už nemaj´tolik té psí radosti, když doběhnou.


jé, a tuhle jsem vám viděl kérling, nebo, jak se to vlastně, a to byla tedy prča. kluci z hospody si po ledu pouštěli kameny. a že asi měli z toho takovou radost, že jsou jako olympijští. prča. a kluci hospodští ani svalů tolik nemusej, a pak mezi půllitry o víkendu si hoděj nominaci… dobrý, moc dobrý kluci. a ty košťata, to je taky prča :-), hned mám chuť si kousnout, jak si metou svou cestičku ke slávě. k nim se přidají ještě máminy od plotny a když náhodou s bříškem v sedmém, nevadí. kérling to vstřebá, vždyť jsou to hry olympijské.

a někteří si na tu slávu sportovní vemou i sáňky, a lidi jim taky tleskaj, no ani hnout se nemůžou, jak je mají malé. a tak jiní si raději lehaj hned po čtyřech, aby se zahřáli při té rychlosti a té láci, co maj na sobě, a v zimě, brr. a pak na lyžích, a ti panečku jedou! že si nehoděj radši sněhovou koulí, kdo dál, a pak kdo u ní dřív. ne, to je nenapadne. nerozum. honěj se jako blázen, a taky skáčou a rovnou z mostu, a prej i letí. a že k tomu berou i ty lyže na sníh, to jsem z toho blázen. někomu stačí i jen jediná lyže, a to se mi líbí, jako kluci na zamrzlé vodě.

no uvidím, co bude dál. ale stejně, tá naše holka, tá jim to nandala, no měla dlouhé brusle. náš rybníček by rozřízla jako dort. a ten bych si dal.

 

z cyklu   jezevčí postřehy
16.02.2010 22:06 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se