blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

jezevčí štěk rektora

 

to by pes nežral

poslouchám rádio a jeden rektor z ekonomky mi vysvětloval, jak kvalitní máme vysoké školy. a ekonom jeden si našel pro tento bohapustý blábol statistický moment, který ukazuje početní stav dovážených a vyvážených studentů, a tím nás katapultuje před francii a švýcarsko a další země. že by ho napadlo se pozastavit nad kvalitou studentů, co k nám jezdí, a jejich důvody a porovnat je se studenty z francie a švýcarska, kteří jezdí na prestižní školy anglie a spojených států.


kdyby moudrý školní ekonom bral taky jiné důvody, než jen statistické žvásty, za bernou minci kvalit našich „opravdu vyhlášených vysokých škol“.

a pak tento školní ekonom přišel se zajímavou právnickoekonomickou formulí, která ve svém tvrzení nic netvrdí, jako je tato: „nemyslím si, že školné je jediným ukazatelem kvality školy.“ skutečné objevné tvrzení!

ps.: nevím, jestli by nestálo za úvahu popřemýšlet po světové ekonomické krizi o smyslu těchto ekonomických univerzit, a nejen těch našich absolutně neškodných. i když... nevím... jejich absolventi pak budou vést tuhle zemi... a pro škarohlídy: vždycky je co zkazit!

 

jezevčí štěk

 


23.03.2010 21:58 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se