blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

tak, takhle je to zatím, o tom našem společném nebi

sopečné nebe nad evropou

jezevčí postřehy

předevčírem v americe černá noc, nějaký blackout, no, stožáry a kabely prej zpuchřelé, tak co se divěj, a teď sopka u nás doma. i když je to - u nás - tak trochu za rohem.  

chtělo by se mi vykřiknout - příroda se vzbouřila! jedna jediná sopka a kolik jich ještě „máme“? rovnováha, a dokonce mimo naše úsilí lidí. potřebuji jistotu s trochou nerovnovážné náhody pro veškerou harmonii. a mám to!

ještě před chvílí se snad nic nemohlo postavit obrovité armádě letounů a dnes jeden mrak se nebojácně roztáhnul. a co na to ptákové? zasedají někde, a „řeší“ vzniklou situaci?


pohádají se husy a zástupci nejmenších pěvců táhnoucích evropou? lesy asi taky nebudou všechny zajedno. české monokultury jsou rovnou okřiknuty, a do kouta. ozvou se rybníky a řeky, že taky mají co do toho. podvodní život zatím čeká, jak se to vyvine. skleníkům a fóliovníkům je to zatím jedno, vůbec si nepřipouštějí jakoukoliv událost. jsou degenerovaný - lesy na to. lesy mají pořád váhu a severské zvláště. zástupci veškeré fauny byli sice pozváni, ale vyjma ptactva nikdo nevěřil v jejich účast. zatím mají co k jídlu. starý dub si přidal své - vždyť ani nestačí dorůst rozumu, jak jsou decimováni v nejlepším. ozvali se zástupci chráněné zvěře a jeden medvěd dokonce ze slovenska, jak prej o všem ví a je připravenej si jít znova lehnout, jen co se vykrmí. pár bobrů si jen odplivlo.

někdo opatrně navrhnul, aby prej i ty lidi si mohli co říct. veliká bouře nevole a dlouho, předlouho trvalo, než se shromáždění ztišilo. a kdo jako? - politikové, fabrikanti a farmáři? těm jenom o svůj krajíc a dnes. a takzvaní ochránci? proboha, jen ti ne! dva kroky vpřed a jeden nazpátek s koňskými klapkami. ale někdy se strefí! to jo, někdy se i strefí, přidal se bavorský rys. a prosil bych rozlišovat východní chásku od zbytku kontinetu. a českoslovenští vlci se raději stáhli a vyčkávali. no, co bude dál? 

a jezevčíka se nikdo nezeptá!

tak, takhle je to zatím, o tom našem společném nebi.

jezevčí postřehy

 


19.04.2010 12:31 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se