blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

revizor umí taky mluvit

revizor stojí, revizor kouká, pracuje. a metro tubusy jsou veliké a jeden se i bát může, a tak si náš revizor bere na pomoc státní dohled a s klepety. klepeta jsou vidět a budí respekt věru náležitej.


a ten pasažér, kteréžto slovo už v sobě skrývá polovinu slov k označení černého pasažéra, tak ten jeden, co stál u soudu a hravě dokázal, že v době jeho slavné a dnes propírané černé jízdy dlel na opačném koutu naší planety, tak tomu to stejně nebylo nic platné a pokutu s tučným přívažkem zaplatit musel. zákon je zákon a lístek neměl, co nakonec sám dokázal, když tam, kde byl, žádný ani nekupoval.

a tak dnes revizor stojí a číhne si namátkou, a strefuje a nejspíš i tajně dává si tipy, který že z těch potenciálních černojezdících dnes nemá a zaplatí. a už tolikrát jsem prošel, jak si revizor vybral pokaždé toho přede mnou. až dnes padla karta na mne. postavil se přede mnou a ukázal připravenej odznáček, aniž by promluvil. říkám - pěknej, a co? budeme si ukazovat odznáčky? - vaši jízdenku! s kamennou tváří promluvil. - ach ták. a uspokojil jsem jeho zvědavost a podal lístek.

že naše kotlina má problém dorozumívací, je nabíledni. že chudák pan špaček řeší lak na nehty u smradlavých nohou, je fakt. a že si necháváme líbit v restauraci za naše peníze cokoliv až tak, že to dávají k lepšímu ve zbytku světa, pokud se o nás krom fotbalového míče něco doví, je taky fakt. a tak, když službu konající za to placený človíček bez pozdravu vytasí odznak, už vůbec nikomu to nepřijde divné.


21.05.2010 12:28 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se