blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

zvuky spolužití a zvuky zákonů

budík dovedu přelstít, budík zvládnu zmáčknout, než se rozdrnčí. budík v sobě má snad každý, budík je v pohodě. ale pro jistotu jsem mu vypolstroval zvonek vatou, aby krapítek i ladil a nehlušel tolik. zamykám dveře a výtahová podlaha težce zasténá. těžce a skřípavě. pár schodů a mám to akorát. trolejbus sice z poslední dekády minulého století, ale je v něm místa jako v žádném po něm - asi se zmenšujem.


i dálkové autobusy to naznačují. trolejbus zavírá a děsss!! ten pronikavě dlouhej a ječák nade dveřmi. a všichni jinak v pohodě. jen mé uši si klidně osamoceně trpí. přijede vlakové nádraží i s lidmi v něm. tady si ještě žádnej mašinfíra nedovolí co za chvíli na příští zastávce. jednoho jsem vídával, co si dovolil i do běžné zastávky pomalounku zajet a v tichu zastavit. dlouho mu tuto výstřednost kolegové nestrpěli. pouze rychlobrzdou, jakoby byla otázkou prestiže, s parádním škřípěním brzd přesně k perónu. a všichni jsou v pohodě. oni nesměj, a nepomůžou si, jsou to deprivanti a byli vypěstováni jinými deprivanty. a bude to tak ještě dalších dvacet let. začarovanej kruh.  restaurace s hudbou pro personál a tupá ovce jen zaplatí a jde dál.

v kinech čím dál lepší zvuk a čím dál hlasitěji, pro mne k nevydržení. ve sportovní hale při sportovním dni dětí naměřeno 93 db reprodukované muziky... žádné normy...

a vzpomněl jsem si, jak ve spojených státech při jakékoliv veřejné produkci zajdete na místní policii a zaplatíte měření hluku po čas celé produkce. a běda, když přepísknete...

a bude líp. dvě stě, tři sta let kultivace a pěstění a bude líp, jako s anglickým trávníkem. snad pochopíme ústavu, když budem už ne úkosem hledět na přistěhovalce, protože se sami stanem menšinou a pro nás jedině tohle řešení.

ps. včera jeden politik v bedně - prej už máme, považte, osmnáct let starou ústavu, a tak by pořebovala spravit... a co ty chudáci v usa, a ještě hůře ve velké británii, nechávám raději bez komentáře.

fejetony

 


03.06.2010 14:50 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se