blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

tři vteřiny ke slávě

tři vteřiny, abys zaujal-a

na zastávce trolejbusu s matnou nadějí jistoty měsíční karty na rovrzalý historický kočár s tykadly od dopravních podniků, že ho dnes zastoupí kabrio se sličnou řidičkou, sedím a vděčen nasávám vyletněné vůně v tričkách bez povšimnutí.

vzpomenu si na teorii tří sekund, které nás oddělují od nezájmu.


věnuje-li ti neznámý protějšek tyto tři vteřiny - zaujals. a naopak. a protože ty všechny hodné zřetele taky četly tuhle teorii, důsledně dbají, aby byť jen jednu jedinou vteřinu pozornosti vůči mně nepřekročili. v americkém filmu by mi vysvětlili fakt, že jsem ženat čvrt století, a to mě degraduje do časového limitu pouhé vteřiny.

jak to poznají?

tyhle amerikanizmy nám sem netahejte! to už byste mohli dotáhnout taky zvyk filmových amerických mladíků, kteří tak rozumně odmítají veškeré nadrženky s poukazem na skutečnost, že se nechovají ty nadrženky dostatečně zodpovědně. a tak my, evropští mužové, si klidně sem tam zaslintáme nad třemi vteřinami naděje.

a teď si přijde taková, co nestojí ani za povšimnutí, a háže si své vteřiny plnými hrstmi a protože není jediná svého druhu, začínám pomalu chápat své postavení na trhu „tří vteřin“.

z deníčku

 


15.06.2010 07:58 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se