blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

listopadový muž

čt určitě nepodezírám, že by úmyslně dali tak skvělý film, a německé to provenience, do hlavního vysílacího času, a navíc na čt2 namísto fotbalu.

o německých klubových filmech čt doposud ani neslyšela. (trošínku kecám, v dobách před janečkem to bylo v pohodě) jen jsem zvědav, kdo si tohle odskáče. německý komorní snímek režiséra j. ch. oetzmann-a, ve kterém hlavní roli mistrně zahrál götz george. nádherná podívaná, kterou mi málem ukradl novácký comeback, má náhradní intelektuální zábava.


tento jednoduchý komorní příběh o manželství ve třech. kde třetí je v klidu, protože neví. deset let se v listopadu schází jinak věrná choť faráře s nevidomým milencem - götz georgem. a proto „listopadový muž“.

než přijde rána shůry a otevře zpětně život všech tří a dcery k tomu. bez patosu, a přeci o etice a přátelství zhrzeného manžela faráře se svým sokem. nádherná vsuvka o hudbě a její síle života pro nás většinou tak opomíjené. zloba a charakter a skvělé herecké výstupy. jedna z posledních scén, kdy vdovec ještě musí anonymně ranit soka vráceným prstýnkem v obálce. a pak úžasná mrazivá scéna dvou rivalů při vzájemném pohledu slepce a manžela, kdy mezi ně se postaví francouzské okno a slepota druhého. vřele doporučuju.


17.06.2010 13:02 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se