blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

pouliční zloději času

zastaví mě obden na ulici, ale ne žena, dívka, co se do mne na první pohled, a že už nemůže jinak. ale kdejaký vobejdové, i když kolikráte milý, aby mne buďto pumpli o drobné, anebo kladli otravné dotazy na služby. v prvním případě je to hned odbyté, zvláště pokud nemáte náležitě vypracované nervy. na podlidi z ulice, do kterých se tak rádi sami pasují při otázce, zdali mám nějakou tu drobnou minci, přiznám, že mám, ale nedám, a v dobrém pocitu odcházím. stydím se za spoluobčany, kteří vypočítávají na ulici, jak jsou na tom špatně, a proto nemohou. pravda, na kterou není nikdo zvědav, a navíc je jen výmluvou.


občas nějaký ten mrzký peníz pustím dál do oběhu. akorát na dětské domovy jsem vysazenej. každým rokem vzrůstající počty k ostudě a nepochopení zbytku evropy. do teď jsem žil v představě, že pouze minorita slavná a pak nějaký ten zatoulanec z východu. ale kdepak. s láskou vynaložíme kopec peněz na institualizaci mrňousů, které odeberem rodinám, co nemají ani půl těchto vynaložených, k záchraně proti vůli.

ale tihle pouliční somráci našich daní dvacátéhoprvního století s krabicí krásně vybarveného červeného a pejskem u nohy nejsou tím, co mě prudí. prudí mě do běla snad ze zásady neschopní vyptávači. bez dovolení se vrhnou na mou jedinou komoditu, kterou si držím pěkně u těla, a čím jsem starší, tím víc. zastoupí mi cestu kdekoliv a bez varování začne krást můj čas. jsouce náležitě vyškoleni a mnozí i náležitě vybuzeni, jak ovládnout jednotlivé figurky bezcílně se pohybující v ulicích. a přitom pouhé slušné úvodem - dobrý den, věnoval byste mi kousek vašeho vzácného času? místo toho úvod zazdí oslovením půl století málem starého páprdu dvacetiletý vopruz - mladý pane!!!


29.06.2010 08:40 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se