blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

zasažen jasmínovou

a bůhví, proč právě jasmínová ve mně vyvolává všechny různé libé asociace.

jsa zasažen touto vůní se ohlížím, odkud že ke mně promlouvá. ohlížím se po městě plném letních dívek s tetováním zezadu a těsně nad kalhotkami, které jsou teď pravidlem k oku mání.  a taky dam s náramky na kotníku. a všechny tyto, mám ten dojem, nosí květ jasmínu za pravým uchem. a já koukám, která z dam a dívek ho má právě ten nejkrásnější.


a že jsem se rozhod, tak cítím, jak ta vůně mě unáší nejen za tou, co má to jasmínové okvětí nejkrásnější, ale cítím, jak se pomalounku vznáším a už jsem kolik nad zemí a hlídám tu, co má květ nejopojnější. a letím a koukám na tu mou vůni ve vlasech ze shora a spěchám pomalounku do uliček, kam kráčí ten můj květ, o kterém jsem včera ani netušil. a dívka bezstarostná si pohupuje, aby vyburcovala nebesa plná neklidu z tohoto léta. ani se neohlédne a jen krokem v dlouhé lehké sukni povlávající ve vánku, který já svým letem - nejsem už nejmladší a ta hmota je na letu taky znát - rozvířím. a dívka s mým květem vůně se jen naposled bezstarostně ohlédne a nic a nikoho nemůže mít za sebou, protože mne to už vyneslo málem do oblak.

náhle udeřen do hlavy - vždyť si ženatej a děti taky máš! tedy jednoho s papírem, a další půjčku už asi nedostaneš. a tak si jemně padnu na ten chodník a potlučenou hlavu zvedám a po kolenou se rozhlížím, kde tu točej dvanáctku.

z deníčku
01.07.2010 06:52 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:
  • 09.07. 15:28, autor

    pozor? proč, prosím tě? měl bych se snad něčeho obávat?u mě je vše jen hypotetic... :-)

  • 07.07. 21:40, kandat

    POZOR. Dávej si pozor co píšeš člověče! :-)


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se