blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

barevné spektrum

představa, že by někdo mohl být i chytřejší, mě nutí tu a tam si otevřít encyklopedii. internetové znalosti na českém písečku v tomto ohledu raději vynechávám, anebo jen registruji, že tam jsou. (tolik hovadin na českých serverech je a patrně jsou všichni spokojeni.)


a tak ještě využívám a nechám na sebe působit naučné pořady. a v tom našem rozhlase vám dnes odpovídali na tzv. zvídavé otázky typu - proč je obloha modrá, tedy proč nám se tak jeví, a proč jsou červánky a podobné záludnosti. záludnosti, kterými mě kdysi oblažoval můj synek a snad jsem se i já pídil kdysi o tom samém. no, a protože už taky moc toho neudržím a nakonec i jakou mám radost z každého nového poznání, tak jsem se vám těšil, že budu zas jednou ten chytřejší. tedy, než včera. a klidně si to můžete taky pustit, ať víte o čem je ta naše obloha... mají to na čro. v rozhlase na přání na stanici leonardo.
a tedy, jak vám poslouchám a snažím si ten jednoduchej princip zapamatovat, ... no, taky už nejsem nejmladší a vím, kde je malá a kde veliká ručička, když mám jít z práce domů, adresu si taky pamatuju. a taky, že jsem ze dvou dětí, čiže mám sourozence. no, nejsem na tom až tak špatně, jen vůbec netuším, o čem že ta paní vědátorka vykládala. ale jó! zapamatoval jsem si „barevné spektrum“.
z deníčku13.07.2010 14:25 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:
  • 15.07. 10:01, autor

    :-)

  • 15.07. 09:20, aNemo

    Taky tohle psaní se mi moc líbí..na co řešit to, co úplně stačí a je krásné už jen v tom, že to prostě je? Že to existuje..


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se