blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

podivný řád a řádný chaos

chaotický řád musíme systematicky atakovat svou touhou po jiném řádu pro zbytek krajiny nepochopitelném. protože pouze s touto krajinou spojeném a jinde naprosto nejasném, anebo případně jen přezíravém. a následně se pevně držet nově vytvořeného, který není nikdy hotov a rodí se sakramentsky dlouho, než tvým úsilím a tlakem se ti povede vytvořit něco, co ještě tvá osobnost unese. a postupně nabudeš přesvědčení, že jen blázen jako ty se může udržet na zdravém rozumu v takovémto řádu, který se pomalounku stává útočištěm pro další zoufalce, ovšem bez vlastní energie.

a ty najednou konečně pochopíš, že takovýto řád tě jen ničí, a po pár letech, tedy v poslední dekádě, kdy ještě můžeš na nohy, anebo taky ne, ale mozek, poháněn tvou nezlomnou energií, ještě může němě zařvat uprostřed obrovité pouště. a nakonec ta poušť, co jsi právě objevil, tě jen tiše schová a uchlácholí pod svou ohromitou sílou, která ti imponuje, protože je konečně nekonečně silnější než tvůj řád, a tak se s nově nabytou pokorou poddáš.
a pak už jen dotek božské muziky, anebo jakéhokoliv výtvoru geniality, na kterou nikdy nedosáhneš, tě na chvíli zas srazí na kolena a pokud to ještě zvládneš, můžeš se začít usmívat.

těžké rozumování

04.08.2010 11:06 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se