blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

některé instituce by se měly zrušit

například takové nakupování nohavic.
jsem namouduši rád, když potkám za pultem kalhotárny jinou než dvacetiletou prodavačku. nevím, čím to, jen si pamatuju, jak kdysi mi to bylo ještě příjemné, pokud šlo o nohavice.
vzpomínám, jak přicházely na trh, tedy ten socialistický, československý, první slipy, které i vypadaly.

jsa samostatnej až natolik, že tento kousek oděvu jsem si musel opatřit sám, a ve dvaceti.
vás se to samozřejmě netýká, ale dvacetiletý skoromuž v prodejně se dvěma regály a pěti prodavačkami, kde nejmladší mi mohla suplovat maminku, si má říci jako jedinej zákazník o tento kousek intimity, no, nic moc pocit.
a zajímavé, že podobnej si zažívám dnes při nákupu kalhot s prodavačkou o půl věku mladší než jsem sám. tenkráte má postava nejspíše vzbuzovala slintavé pocity v oněch maminách nudících se kupodivu stejně jako dneska. a klidně nahlas glosovaly mé pozadí a navrhovaly různé velikosti vida, jak se při tom „skvěle“ bavím.
- na tuhle prdelku bych vám nabídla tyhle a tyhle slipy.
- ale ne! přidává se další
- pánovi by byly veliké. ať si zkusí tyto. a klidně mu poradím, až si je bude zkoušet.
jen vím, že jsem měl snad nejmenší, co pro „muže“ ještě bylo v nabídce.

a nejen ty prodavačky tenkrát byly v průměru věkem k mé mamince a starší, ale i veškeré hadříky, co jste si u nás mohli pořídit, byly do téhož věku, a tedy prudce módní. koupit, anebo spíše sehnat, což byl jedině správný termín pro koupi čehokoliv oku lahodícího, byla výhra v loterii .
a dnes, když bych uvítal i jinou než módu puberťáka, tak jako na potvoru mají pouze tuto. a jako alternativa pubertální módy je nabízena ještě móda pokremační. pak tu máme pro sportovní nadšence, a v každé ulici hned vedle kasina, prodejny sportovního ošacení.  zajímavá spojitost se socialistickou dobou je pouze v absolutní neochotě a absenci zákazníků, což je vzhledem k cenám těchto prodejen s funkčním oblečením v pořádku.
a pak po ulici kráčí zástupy „sportovců“ s vytvarovaným tělem českého knedlíku. klidně pominu srdnaté denně sportující jedince, protože tento zlomek populace by stačila zásobovat jediná prodejna ve městě.
a tak, když si chlápek mého věku chce pořídit něco na sebe, a nemyslím tím hned milenku, jeho možnosti jsou pouze mezi asijskými a sportovními obchůdky. zbytek je akorát pro pubertu a majitele kasína, na které opravdu nemám.  
a tak, když včera si mne vzaly do parády dvě prodavačky věkem znovu blízko mé maminky, jsem si připomněl onu dobu bezstarostna. jak si ty dvě babenky podávaly kalhoty, ve kterých bych jim seděl. zajímavý postoj zaujala má zákonitá, když  vše pozorovala bezpečně zpovzdáli a jen se klidně bavila. babky se nakonec neodvážily do mé kabinky a já jsem si hned druhý kousek nohavic pořídil, abych měl klid. a teď jen doufám, že obě součásti, tedy jak kalhoty, tak mé pozadí, si k sobě najdou náležitou cestu spokojeného soužití.

23.08.2010 09:09 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se