blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

mokré mokasíny

kdybych byl indiánem a nosil indiánské mokasíny a venku pršelo, bylo by všechno, jak má být. tedy nesměl bych nosit mobilní telefón. telefón v kapse a svět je na ruby. a klidně v batohu, jen když je nabitej.


středověký panovník vytáhne dřevěný mobil, plasty tenkrát ještě neměli rádi, a zavolá sousednímu králi... to asi ne, to vyřídí nějaký obsmrndávač. ledaže by to byl spolužák z lycea. v tom případě zavolá spolužákovi a dojde mu baterka. spolužák král to bere jako výzvu, že s ním nechce ani mluvit. a chystá válku...
a ve středověku to s elektřinou měli docela blbé. edisona tenkrát nepotřebovali, když měli louče. a co se žárovkou bez zásuvky.
mobil ve středověku je blbina. co by taky dělalo jeho veličenstvo s těmi mobilními fotkami, když nemělo ještě notebook.
ale ten indián v mokasínách být mohu. a na zádech počítač a mobil a náhradní ponožky. suché ponožky jsou fajn, když mám mokré mokasíny.
jenomže nejsem indián a mokasíny mám mokré a durch. ponožky suché mám taky, ale mokasíny si zůstanou tvrdohlavě zmoklé dál.
jak to, hernajs, dělal ten indián s mokrou mokasínou. zul si boty a ponožky zahodil. a doma žena s výčitkou - zase si vyhodil mokré ponožky? a ty nevíš, co dělají zfetovaní kojoti?
to je blbina blbá, já vím.
dobrá tedy. nemám ponožky, a to netuším proč. asi jsem chudej indián. mám jenom mokasíny a v kapse mi zvoní mobil... musím před indiánskou radu na kobereček. jak to, že mi zvoní jethro tull. a ani to nemůžou vyslovit. a proč nemám vyjícího kojota jako všichni. chodím po nocích jako blázen a sháním vyjícího si kojota. ale těm kojotům se výt nechce, asi. po třech dnech se vracím pořádně hladový a zas mám mokré mokasíny. pršelo. ponožky jsem vyhodil. co taky s mokrými ponožkami. ale byly poslední, a to je blbý. soused škodolibě čeká, jak dostanu doma vyhubováno, a manželka nic. má indiánská žena nás převezla. oba. - a kde si tak dlouho byl? a že si celej mokrej. pojď domů, vykoupu tě. my měli vanu. a soused záviděl a všichni sousedi záviděli. a zase jsem šel před indiánskou radu na kobereček. a prej, zbavit se jí, anebo darovat vejš. optám se - indiánskou ženu, anebo vanu?
to vám řeknu, že ti indiáni to neměli vůbec lehké. a žena mě má ráda, protože mám vanu, a já jí teď řeknu, jak nebude. a toho kojota taky pořád nemám. a dostal jsem nůž na krk a prej do týdne. a žena naštvaná, a těch řečí, a proč si mě tedy brala. a nadávala a ječela a vyla jak ten kojot. a mne napadlo, že bych si jí moh nahrát.
a teď sedím ve vlaku a zůstaly mi jen ty mokré mokasíny. co nadělám?

ps. tahleta blbina je ryze mystifikační a moje žena není indiánka a je na mne hodná, nejhodnější, a mám ji tedy rád. a proti indiánkám nic nemám. ale malé japonky jsou hezčí, takové drobounké, k pomlsání.
jsem šťastně ženat. jsem šťastně ženat. a je mi fajn. a je mi fajn, až na ty mokré mokasíny.
pps. a vany se nezbavím a večer se naložím a pustím si jethro tull.

27.08.2010 07:53 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se