blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

melancholie pozdního léta

turecké kalhoty si to vykračují po chodníku a v kavárně hraje bosa nova. napěchovaná dýmka anglickou vůní, kafe s kapkou bourbonu z vlastních zásob a povinná plzeňská dvanáctka se předhánějí, která má největší zásluhu na té pohodě. na tom zklidnění týdne, co neměl konce.
je s podivem, jak taková země, jakou je brazílie, která je pro mne synonymem jižanské bujarosti, dokáže vytvořit něco tak pohodového, jako je bosa nova. a pozdně letní studená nálada těchto dní si vytvoří své klima a nikoho se neptá.
do kavárny vstoupí dáma se dvěma batohy a špatnou náladou. hmatatelně vnímá tu atmosféru dne a nepomůže si. obstarožní křesla i se všemi lampami, kobercem a fotografiemi vítají pouze prolustrované figurky zde a patřící. nastupuje ray charles a doplňuje dívku s černě lesklým jezevčíkem, hádající se kam dál chodníkem. skvěle a pokaždé vyladěn jezevčík s jasně jinou představou toho dne, do těch vůní a lákadel tak vzdálených dívce k nepochopení. dívka počká a sleduje a za dveřmi ray charles a páteční večer je, jak má být. a dýmka si dohoří, protože přinesla už ten správnej díl k pátku stvořený a ona to ví. a kdo neví, ten jen čeká a zmaten se chápe kousku podílu na tom kousku dne, na té atmosféře kavárenské mající v záhlaví starořeckou medúzu.

03.09.2010 16:45 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se