blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

státní správa ke strašení stvořena

zlověstné předvolání na finanční úřad nevěstí nikdy nic dobrého. a když se přidá přidružené povinné varování, jak je možno s vámi nakládat v případě neuposlechnutí od těžkého žaláře po předání íránským katům práva šaría... manželka vyděšeně ukazuje mi ten zlověstný papír dvojmo pro jistotu poslaný, tedy oběma manželům rukou nerozdílnou.

nevím, zdali před popravou nám slibovanou v případě ignorování tohoto budeme moci si ještě dojít pro poslední přání. a jaké bude to naše poslední přání? a bojím se, že se jako manželé nedohodnem. já bych chtěl dýmku a dobrou hudbu, případně panáka. po žádné prsaté blondýně na poslední chvíli netoužím. potit se a pak odejít... ne, to ne. s hudbou by byl problém a se sluchátky bych se neuspokojil. a snad nějakou monumentální chrámovou jana dismase zelenky.
a co vlastně chtěli na tom našem finančním úřadě? no, nechtělo se jim „pátrat
po hmatatelných důkazech zřejmých a v jiných úřadech uložených o bydlení na jednom místě trvajícím dvaadvacet let. protože tato skutečnost (a stačilo jim pouze roků dva) nás osvobozovala od daní z prodeje tohoto bytu krátce po jeho nabytí do osobního vlastnictví.
a pak den volna, protože dojíždím, vynervená manželka nad formulací slavné předvolánky, a to vše pouze pro pohodlí místního oddělení finančního úřadu plzně města, které si ani nezatelefonuje, když už nenapíše na úřad dvanáct kilometrů vzdálený.
a že není špatných zpráv nikdy pomálu, tak pro jistotu si vzp tohoto města dopisuje se mnou a táže se po původu chybějících nedoplatků. načež já odpovídám a potvrzuji danou skutečnost a dostavím se a chci věc vyrovnat. je mi sděleno, že žádný nedoplatek neevidují, a že tedy je vše, jak má být. a přiletí další dotaz na další měsíc v době mé nečinnosti a opět potvrzuji a jevím snahu vše napravit. a opět k nevyřízení. mám prý počkat, až proběhne šetření a dostanu vyrozumění a nejspíš i s náležitým úrokem!
no jo, ulevil jsem si, ale nepomohl. v podstatě mě překvapuje opak. překvapuje mě, když státní správa funguje a s ochotou. takže co se divím.

09.09.2010 10:59 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se