blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

svatý václav a sto lidí je fuč

jeden sympatický svatý, i když pořád zastrčený v blaníku, kde si slaví se svými rytíři, se dostal i do naší současnosti. a my bychom rádi tomuto svatému hrdinovi ukázali poctu. a že to jinak nedovedem, tak nám je i státní svátek dobrý.
když jsem byl ještě pihovatej klučina (no jasně, že si dělám srandu - klučina jsem nikdy nebyl a ty pihy měl spolužák v jiném městě), tak v rakouskej televizi, když už měli svátek nějakého svatého, tak blbli o něm celý týden, až jsem byl z toho nešťastnej. ve škole nám všechny svaté zatajili a babička byla daleko. nebylo až tak těžké jednomu a všem dalším dětem ukázat tu jedinou a pravou tvář všech svatých.


až později jsme ještě jako ti pihovatí kluci zapíchli svůj prstík i do náboženství. materialistické jsoucno všude kolem nás hnětlo tak, že ty naše klukovské hlavinky si nepomohly. debaty na toto téma se nejednou protáhly na hodiny a hodiny a já jim byl vděčnej. ne, že bych najednou viděl a poznal, to ne, ale zůstaly ve mně zárodky těchto debat a hlavně jejich styl. učil jsem se, že člověk jiného názoru ještě nemusí být idiot.
a tak mě velice potěšilo, když i ředitelka jedné střední školy po čas svátku našeho nejpopulárnějšího svatého se rozhodla pro školení svých učitelů v kritickém myšlení - ve školství jev naprosto nevídaný.
jen nevím, jak souvisí tento svátek svatého našeho václava s tím, že mi najednou sto celých čtenářů někam zmizelo. ledaže by šli slavit do blaníku a mně nic. a tak si přidám i svůj důvod a půjdu s věncem, s věnečkem anebo s věnečky, co mám rád a budou dobré ke kafi. ach, jo. počítá se i věneček na talířku?

27.09.2010 09:35 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se