blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

kreslený na dvakráte

animovaný, a tedy rozpohybovaný obrázek můžu, ale dám přednost tomu českému před zámořím. a barrandov televize pouští dětem denně hodinový „animáček“ sice celkem nevalné chuti, no, až na poslední pětiminutový, snad společnosti minuscule (cca v 19.45).
do reálného prostředí přírody jsou vsazeny animovaní brouci a beruška rošťák jako hlavní hrdinka, anebo hrdina - to netuším. většinou skvěle napsaný pětiminutový příběh beze slov jen se zvýrazněnými zvuky louky a efektně přidanými zvuky letadel a vrtulníků při honičkách hmyzu. vtipné, nápadité, krátké a beze slov.


a pak je tu kreslený kluk, anebo kluk, co umí taky kreslit to, čemu na ulici nadáváme do grafitů a téměř jistě všude jinde půjde pokaždé jen o tag, jak říkají svému podpisu. bez nápadu, ubohé a devastující. ale jsou výjimky a jeden z nich je na malém prostůrku v podchodě, který vyhrazen těmto sprejerům  a street art vůbec.
myší dírou je nazýván podchod pod viaduktem do ulice radobyčická (směr zimní stadión, který ukradli a namísto něj čez aréna). a v tom miniaturním prostoru se asi jednou měsíčně mění motiv různých tvůrců a snad i mezinárodního obsazení soudě podle minulé autorky - z finska. jsou to studenti, a přesto ten nynější je ke koukání a zajímavej. je mi líto, že jsem déle si s ním nepohovořil. no, neměl jsem pocit, že by o to nějak stál. (nevěř nikomu, komu je víc jak pětadvacet :-).) nevadí, návštěvník plzně by se mohl kouknout a nelitoval by. barevné variace na příšeru, hromady kornoutků zmrzliny a dva lidé snad se  peroucí o tuto pochoutku. pěkné, zajímavé, náladové.

30.09.2010 13:18 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

1 komentářů:
  • 01.10. 21:19, tomáš

    :D hezké přídám si to k fotografiím s práce v tom podchodu . díky autor


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se