blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

zlodějskej ksicht

mohu-li se řadit mezi milovníky knižní, nemohu už být mezi těmi, co tak působí. mám spolehlivě provařenej zlodějskej kukuč. kdykoliv se zálibně, pravda i slintavě, a tedy toužebně rozhlížím po té žni, po té nádheře, jsem hlídán o sto šest.

vím to a snažím se nezavdávat příčinu. jenomže jak se zlodějským asi ksichtem, jak si počít, abych nebyl vidět, abych nebyl podezřelej? stojím v rozepnuté bundě a s rukama za zády...(!) a kolem projde dívčina v kraťasech, tričku s leporelem do regálu. uhnu. co asi? a vidím knihu a druhou a další, co bych rád a slina taky ukápne... tedy jen pomyslná. si namlouvám. dívčina s leporelem projde zas. beru si zesnulého balabána a dívčina v kraťasech kolem zas. asi chce fotit, a do alba. jen nevím, jestli sama chce obrázek, nebo jen úchylně sbírá kriminální obličeje. možná tablo zlodějů. a budu slavnej...
když už takto usvědčen, přiznám prohru a odcházím... není to poprvé, není to naposled.
jako zloděj se neuplatním, a poctivej ksicht si nekoupím. a prej po třicítce si za něj můžem sami. ach jo.
no, když bych se pokusil doplnit zákon kauzality, co mě takto doběh a předběh, a tedy začal poctivě krást a vykrádat, co když se mi ta provařená ksychtatůra promění na poctivého třeba politika českého?

01.10.2010 22:55 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se