blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

kouzelné nebo magické datum

jednou jsem už o tom... je to jako poklepat si pro štěstí, jako horoskop anebo polibek mladé krásné... ne, to jsem někde jinde.
magické datum - desátého dne desátého měsíce desátého roku v novém tisíciletí.


no, zní to opravdu hezky, podmanivě, i když jsem to datum slyšel až odpoledne toho dne. jakkoliv má racionalita uvede na „pravou“ míru ono datum, které je pouze nahodilým shlukem čísel uznáváným na půlce světa, je působivé.
dokonce když si shodou okolností zplodíte dítko a uvedete v pohyb jiné hodiny času datované od tohoto pro něj prvopočátku, stane se ono datum věrohodnějším než to, které máte v mobilu.
zasadíte strom a nic se neděje, jen ho máte více nebo méně rádi a když o něm povídáte svému vnoučeti, a přesto přežije, může toto dítko za dalšího půlstoletí o tomto stromu povědět dalšímu vnoučeti. jenomže to je víc než zítra, a to my nemusíme. ale když se k tomu stanu panovníkem, je tu památný strom.
je to jako neustále a dokola omílaný děj, který paradoxně může být jenom virtuální, anebo lež, jak chcete, když se stane tato „událost“ pověstná, a tedy uznávaná, až nakonec magická a dostane se do obecného povědomí. charizmatický jedinec může uvést takovýto děj - neděj v život. na dálku to vypadá hloupě a nereálně, ale jen do chvíle, než takového jedince nepřipraven potkáte. pak založí svou církev s myšlenkou daného konce „světa“. zde nahodile vyplozené datum je přetavené do magična. smích vám ale vůbec nepomůže, zvláště když se jen spoléháte na svůj skeptický původ západního světa, a tedy nevíte, co takovíto lidé dokážou.
než si sednete s takovým jedincem vědomým si své výjimečnosti do jedné místnosti. od této schůzky se stanete, ač skeptik, jemně nahlodán a pátráte po informacích. a protože jsou dnes informace o čemkoliv na pavučině světa k mání, a od tolika pitomců a odborníků na jednom místě, až vám z toho jde hlava kolem.
a pak čtete toho odborníka a pak zas toho přívržence a jejich pochlebovače a jejich žáky a zjistíte, že oba se shodnou na tomtéž, že ten druhý je blbec a lhář nevidící si na frňák. a začnete si pro jistotu balit na ten konec světa.
nejmagičtější je tedy datum, které si stvoříte sami, a klidně před šesti sty lety. ach ano, zapomněl jsem a já dostanu - nejmagičtejší je datum vaší svatby...
a proto vás vyzývám, abyste si takové datum pečlivě vybírali, aby bylo lehce zapamatovatelné. pak se ještě zeptáte, kdy že má její maminka narozeniny, a když je i toto datum příjemné do hlavy, pak si s klidným pohybem podepište posvatební smlouvu.
je desátého dne, desátého měsíce desátého roku v tomto tisíciletí...

10.10.2010 16:23 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se