blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

ruské dumky

v neděli večer konečně kousek času na dýmku. přes den někde daleko za skly obrovitého baráku si soukromnilo do zlata rozsvícené něco, o čem ani netuším, a klidně celý den. práce. a tak nedělní včera večer mě konečně uved do stavu slastně tupého, stavu blažena při půllitrovém bahýnku s dýmkou.

sankt petěrburg poslal do královských vinohrad města pražského dva mladší páry, aby si mohly u stolu vedle mne prozpěvovat tak, jak jen oni uměj. byli milí a pili vodku. finskou vodku... možno tu lepší z našich vodek, nevím, nevyznám se. a nakonec si chtěli popovídat a smutný osud neznalého, tedy mne, jim v tom téměř zabránil. rozumět jsem jakž-takž i po třiceti letech rozuměl, zato můj slovník byl jako naše ekonomika. byť se snaží, nemá na čem stavět... jazykové bariéry malého národa ho činí ještě menším.
a chtěli si zazpívat i se mnou a protože pěju pouze v sebeobraně a maje přitom na paměti zákonně nutnou obranu abych nepřekročil, s díky jsem odmítl. petrohradští přátelé jen odtušili, že piji málo vodky... a já vodku tuze nerad.

11.10.2010 15:35 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se