blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

proč nám vadí, že jiný berou?

sama otázka naznačuje možné důvody... a proč tedy dávám, a tedy podplácím, když mi to vadí?! najdu si ihned tucet důvodů proč... školka, parcela, lepší milenka... důvodů se najde.


nejvážnějším důvodem je fakt, že poptávka převyšuje nabídku. u nás jakoukoliv. buď je toho hodně, a tedy nekvalitní, anebo málo, a tedy nedostatkové... a my to tak moc potřebujem!
argumenty, že já přeci neberu, ani nestojí za povšimnutí.
vykřiknou ti, co nedávají a brát nemohou...
a pod drobnohledem se můžem pokusit zjistit proč.
nedávám, protože nemám co. nedávám, protože jsem strašpytel. asi nejhorší sorta. když se totiž strašpytel dostane k veslu, tak jedině stylem krále „ubu i se stejnými následky. pohroma.
naše společnost, dá-li se vůbec o nějaké mluvit, je nastavená stylem: dát a těšit se ze „zvláštních výsad od beroucího. a doma u televize pak lát na tento systém. nadávat na skutečnost, že nejsem uvnitř tohoto systému...
a proč nám tolik vadí soudci, co si chtějí nechat volnou cestu vzad, krytá záda? být neúplatný formou úplatku od státu? tím myslím jejich plat. nemluvě o jejich „skvělém argumentu jako je obvyklost v unii. tento tupý argument se musí potkat s protiargumentem „mého platu obvyklého v unii...
nic naplat, jejich rozhodovací právo je opravdu natolik významné, že mělo by být i patřičně ohodnoceno. a co s tím? je to jednoduché, jako obyčejně. a tedy nic. vznést se nad dušemi našich soudců, kteří tvoří jinde páteř právního státu. a máme ho my? ..... :-)
15.10.2010 16:59 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se