blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

životní role na jevišti světa

životní role?
tedy abych vám nekřivdil, ona ta role není ani tak vaše z vlastní vaší vůle, ale role to je. vaši pilní scenáristé a režiséři si usmysleli po odpoledním pivě, že by mohli zkusit něco uměleckého vytvořit.

a že jeviště už měli a svého herectví plné zuby, a tak připsali novou roli na hospodském ubruse právě vám.
zrod nového herce máte právo slavit každým rokem, jako veliký dík, u kterého není jisté, komu náleží.
a vaše role se na začátku jeví jako jedna z hlavních. a postupně zjišťujete, že úplně tedy hlavní asi nebude a možná ani ne druhá a když máte smysl pro humor, tak je vám ten hereckej štěk už jen k smíchu.
nebojte, stejně nakonec tu hru přeci jenom i s četnými našeptávači nějak dohrát musíte. a taky dohrajete.
a vůbec není vaší omluvou, že vás na to jeviště vystrčili s pobídkou: „tak se ukaž!“
jednou jste „přijal“ tuto hlavní svou roli životní na jevišti, kde prkna opravdu znamenají svět - děj se co děj. ty nesčetné chvíle trapna, kdy zapomenete svůj text, jsou už za váma a ve skutečnosti neznamenají nic proti tomu, co vás ještě čeká.
vaše životní role na jevišti světa... hm, sem tam se dokonce najde nějaký ten divák, který se přijde popást na vašich hereckých výkonech. a nakonec toho škodolibého hajzlíka raději vykážete, pokud tedy nehodláte přejít na masochistickou víru. můžete se taky vyvršit, nechat se cloumat zlostí na tom jediném divákovi, který přišel jen proto, aby vaši životní roli zkazil. no, proč by jinak chodil, že?
váš optimismus pramení pouze z nedostatečné představivosti a vaši školní nezpůsobilost nahradí rodinná, která se ještě navíc může úchylně zkřížit s nějakou politickou moštárnou, která není ale vůbec k pití.
pořád se pokoušíte si najít podobné a větší herecké zoufalce, kteří ještě nepochopili svou roli, a vy se konečně chytíte šance, jak ji zkazit někomu jinému.
v průběhu této někdy nekonečné hry na život se nedopatřením stanete režisérem dalšího zoufalce, kterému se už ani nepokoušíte nějakou roli psát.
a život jde dál.

18.11.2010 10:28 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se