blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

komunikační souboje - sarkazmus

jsou lidé s tak malinkatým ego, že jakoukoliv slušnost považují zcela samozřejmě za slabost, do které je třeba bušit, a získat tak kousek prostoru právě pro to zlořečené a nedomrlé ego.

nejsou to sociální deprivanti mající nezbytné nutkání ke šplhu po prakticky čemkoliv, hlavy a záda preferujíc. tohle jsou obyčejní jedinci zvyklí na otisky bot na vlastních zádech, kterým se nesmí dát vlastní prostor, ale postavit tak úzké mantinely, aby se paradoxně cítili v nich bezpečně.
s těmito chudáky je docela snadné vyjít s nevyjitím. pro vás, kteří trpíte při vašich vlastních ostrých soubojových pozicích, je možnost jak si tyto chudáky udržet od těla.

z nějakého důvodu máte, anebo jste odsouzen muset mít rád tu a tam takové duševní chudáky, na které platí vypěstovaný jim nadřazený sarkazmus s předem daným okruhem pro ně pochopitelných témat, které nakonec ani nemusíte určovat, když ostře glosujete jejich vlastní. a je opravdu zvláštní, jak v podstatě ocení vaši nadřazenost, při které nedostanou šanci se vůbec vyjádřit. dokonce se často stává, že k vám tito jedinci začnou vzhlížet.
bohužel nevyhnutelná morální kocovina podobných taky rozhovorů je nezbytným zakončením takovéhoto dne.
a vám, kterých se tato kocovina netýká, jen tiše závidím.
zvláštní je, že vaše takto nabytá pozice je ohrozitelná při každém dalším taky rozhovoru s těmito charakterovými mrzáky. a tak znova a znova absolvujete děsivé představení podobné si v každém ohledu. vaším soupeřem je pouze váš zbytek slušnosti, který takto po kouskách a úspěšně ztrácíte. postupně překračujete vaše vlastní hranice posouvající se směrem do pekel. zbývá složit oratorium, namalovat velkolepé plátno, anebo napsat knihu, případně rozčtvrtit příčinu a kulinářsky náležitě upravenou si dát k večeři a pozvat další „přátele.


24.12.2010 16:50 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se