blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

velký bratr pro všechny. a orwell jen závidí

koukám na ty davy důvěřivců, co přitékají mi na stránky, a poťouchle si prohlížím, jak a kde se u „mne poměli. s potěšením zjišťuji jejich kurikulum a velikost chodidla přes zadní vrátka statistik.
vidím, jak dlouho a kde se jen trapně rozhlíželi, kde vydrželi poctivě a co si při tom mysleli. no žádná pomáda.
a že statistika je věc nádherná, jak dovede dokonale přesně spočítat náhodně vybraná data přes výhradně špatně, anebo účelově špatně položené otázky. tady otázky nejsou. jsou jenom čísla. stáváme se souborem náhodně přidělených numer naservírovaných, jako potrava pro další statistiky, bez ubrousku. mastné tlamy nenažraných statistických programů si libují v nekonečnosti dalších důvěřivců.

svobodná vůle daná spletitým kolejištěm s předem vybraným nádražím. napříč kolejištěm se nám ani nechce, pokud neoplýváme hackerským nutkáním o zavřených dveřích. naštěstí, anebo bohužel nám zámky, stejně jako hackeři nahánějí hrůzu zakázaného.
a namlouváme si, jak naše konformita ještě zatím nedosahuje takových rozměrů, aby jsme se za ní styděli až do nehmatatelného okamžiku splynutí s davem. najednou máme na zádech vytetované číslo v pestře vyvedených barvách, aby nebolelo. pozornější zjišťují, že těch čísel je víc a denně přibývají.
my ostatní tvrdíme, že je to jenom soubor náhod se železnou pravidelností náhodně rozdělených.
máme krásně vyvedené barevné štíty všech barev a můžeme tančit. můžeme tančit na jakoukoli melodii, pokud to bude ta, kterou nám právě vybrali.
nádhera! ráj na zemi. svět je pořád krásnější. díky, orwelle.

28.12.2010 12:58 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se