blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

hvězdicové rallye, aneb náledí ani pro psa

(jezevčí postřehy)

no, pro psa. jaký to ignorant by mohl něco takového z pusy vypustit? šovinisti ubozí. ženy, černoši, cikáni, gayové... a psi nic? „černá káva a blbá blondýna
se zapovídají, ale počasí pod psa zůstává. klouže to jako blázen, ani čtyři packy nepomůžou.
tomu jezevčíkovi je hej, říká ten můj autorek, je kousek nad zemí a když si sedne na zadek, tak nic. ale já, když upadnu, vypadám jako blbec.

a přitom ti lidé si můžou jen lebedit a ještě se držet za ruce. pojďte, dědo, chytněte se taky. jaký já jsem ti dědo, smrade jeden! támhle si vem babku, ta bude ráda.
a společně tak rukou nerozdílnou se podělit o tu silnici, o všechny silnice ve městě i s chodníky navrch. parky se přidají s naleštěnou trávou a boulemi. ještě vyrovnat a hurá pro brusle a puky, ale ty na kalhotech raději nechte doma.

no jo, brusle, ale praha je celá celičká kolem vltavy na bruslení dobrá, ale dál na všechny strany do kopce. a tak z těch kopců můžou jako slavné hvězdicové rallye v monte carlu najednou, na výstřel z děla se odrazit všichni a bez námahy dobruslit, a ti nadšenější dojet po zadnici až k vltavě. cestou u konečně platných dopravních značek, dnes jako oddechovny, si urovnat nějaký ten šrám a kousek oděvu. a vltava vítá se stánky a horkým punčem a grogem a s razítky na čelo.  absolvent hvězdicové rallye vltava, kde jinde, než pod karlovým mostem. a zas jednou budem slavní a děti budou mít radost. a taky všichni ti sportovní nadšenci se budou tetelit nad tím božím nadělením i cestou z práce, jak je toho benzínového smradu zas jednou míň.
a já budu hezky přes okno kavárny koukat na tu pražskou radost s dýmkou v ruce. a ještě padesát let poté se bude psát a vzpomínat na ty krásné drncy a setkání nenadálá. a ve špitálech budou taky vzpomínat na návrat ke starým sádrám, když už nic jiného. jak se je saniťáci a taky šoféři a vrátní naučili během jediného dne, aby byla praha bílá všude.

08.01.2011 11:02 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se