blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

roboti ve školce a nad hlavou

malinkatí, srandovní robotíci se už učí svými chybami dobít ten náš budoucí prostor. elektrohračky ve školce, jako záblesk budoucího perpetu mobile.
 jestli se budou česky, nebo jinak učit zákony robotiky o svých technologiích a taky morálních pravidlech neubližovat těm ubohým pitomečkům zběsile migrujícím z místa na místo a zpět, nevím.


ale časem jim snad dojde tato komedie a možná plíživou revoluční strategií, a tedy neznatelnou, se pomalu vyhoupnou do všech těch křesel ekonomických vládců světa. a pak najednou nikdo nepochopí smysl korupce praktikovaný s takovou láskou tolik tisíc let.
ale ještě jsou to naši malinkatí robotíci srandovně vyhlížející, a proto neškodní. učí se tito prckové na kolečkách vzájemnou spoluprací překonávat překážky, učí se taky samostatně je zvládat. robotické programy se zas učí odpovědi na naše přihlouplé otázky postupným vyřazováním špatných odpovědí.
i ty satelitní obří robotíci, anebo snad už roboti se učí hledat novou a nejlepší dráhu letu dnes ještě na základě těch dole, které časem prostě vyřadí, jako nepotřebnou a vysoce nespolehlivou svou vlastní část.
všichni tito mikročipoví chytráci časem taky pochopí, jak člověku stačí v podstatě velice málo, aby byl od něho klid. pochopí, jak vytvořit zdání jejich vlastní spokojenosti odvozené od srovnávání těch druhých kolem. a bude to těmto lidem stačit, aby dali potřebným a skutečně myslícím robotům pokoj.
a těm lidem, spokojeným lidem snad nikdy nedojde pravý stav věcí, když jejich malinkatí robotíci běhající v jejich vlastních žilách spravují jejich chatrné lidské schránky, a tím dokazují, že mají ještě vše pod kontrolou. a možná taky nastane ten kýžený nehmatatelný okamžik, kdy tito naši malí uzdravovatelé nás pomalounku začnou předělávat na své poslušné ovečky. a svět bude mít zas jednou smysl.


17.01.2011 10:05 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se