blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

jezevčí štěk o dětských domovech

ovšemže v čechách, kde jinde...
vyrábíme si světově unikátní seřadiště vytržených sirotků od rodin, co se dostanou do svízelných bytových situací. vyrábíme nesvéprávné  budoucí kriminálníky. a jen sem tam se některým poštěstí se svého státem přiděleného stigmatu zbavit.

s úsměvem a přehledem sociální úřednice (ano, pokaždé je to úřednice) navrhne soudu pro neutěšenou finanční tíživou situaci odebrat dítě, a zabezpečí tak více než osmdesátiprocentní podíl těchto dětí v českých děcácích. stát pak bez mihnutí okem vynaloží na každé takovéto dítko nevím kolikanásobek skutečně potřebné částky na toto dítě v rodině. no, jelikož se tato situace přes kopírák opakuje i u pečování v rodině postižených atd., atd., nikoho vážně toto nebolí.
a nevědomá školoupovinná mládež dělá „skupinové dobré skutky“ vybíráním na ulicích pro tyto domovy. dělají se dokonce celé sbírky přes celebrity, které berou zavděk jakýmkoliv rádoby ušlechtilým zviditelněním. stát vyrobí svízel a jeho obyvatelé mu na ni tupě přispívají. nastane otázka: a co tedy s nima, když už tam jsou? je třeba jim přeci pomoci... a proto vyšperkujem těm dítkům jejich cely a koupíme adidas, abychom si počechrali své ego s výkřikem - vždyť my přeci něco děláme!
od našeho politika, a stejně tak i úředníka, který je vlastně jen jeho věrnou kopií, nelze očekávat jakoukoliv vlastní rozumovou, a ještě k tomu altruistickou iniciativu, navíc vynaloženou bez úředního příkazu. kromě jedné minority, která si svou položku vykřičí, nikdo nemá nervy na tahanice s českým úřadem.
za stav věcí může naše jinak zcela neschopná česká novinařina, která ani v mezinárodním měřítku tento pojem ani nesmí vyslovit, aniž by se před tím nějaký rádoby novinář spláchnul. ovšem, to by musel být schopen alespoň nějaké reflexe. naše bulvární plátky, vydávající se navíc za seriózní tiskoviny, dokážou dotáhnout leda případ, který udá samotný aktér, kterému teče jinak do zlatých holinek, ale dotlačit parlament k jakémukoli výsledku za dvacet let nedokázal.

17.01.2011 20:26 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:
  • 20.01. 15:59, autor

    díky :-)

  • 19.01. 22:50, jirka s.

    myslím, že už se to přece jen řeší - k odebrání dítěte nebude stačit určitý stav finanční situace rodiny - a taky snad nebude stačit hodnocení JEDNÉ úřednice. tak to snad bude zase trochu posun naší SOCIÁLNÍ splečnosti... A dík za takový příspěvek :-)


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se