blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

plzeňské zlaté kašny

zařekl jsem se, že nebudu o plzeňském zprzněném náměstí republiky psát. že se nebudu obouvat do bezpohlavního ztvárnění tří nových kašen, které si ani nezaslouží ono pojmenování. jenomže, když jejich tvůrce vybrán báječným vkusem plzeňské radnice se tak rád chlubí.
a taky sem se zařek, že nebudu nechávat cloumat zlostí svůj majestát, když jsem takříkajíc zaujat.
ani vlastní přinucení kritického odstupu těmto kašnám nedává větší šance uspět. hledám nápad, vtip, detail, zpracování. nic, vůbec nic. přemýšlím o časovém odstupu, kde mí vnuci ocení tu nádheru. nic.
jen onen tvůrce má v sobě nezbytnou vlastnost všech jiných bezpohlavních minimalistických tvůrců, a to, že dokáže je skvěle barvitě obhájit. jakou asi měl inspiraci tvůrce ostravského loga.
tato díla se dostávají na úroveň českých soudů filmovaných hollywoodem, kde právo samozřemě neznamená nic, ale pouze výřečný právník a unavený soudce.
a výřečný autor těchto zlatých plzeňských kašen opravdu je. tak krásně a učeně obhájit takový výtvor je teprve skutečné umění.
popisovat pocity při bližším pohledu na kašny nemá smysl, jsou veskrze negativní.
proč jen mám pocit, že si při jejich tvorbě zařádil místní automechanik s přísahou, že to nikdy neprozradí... že použil vyřazené profily dálničních stojanů návěstí?

23.01.2011 20:15 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se