blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

kde domov můj

aneb země billboardů, země česká

(jezevčí postřehy)

a srpeček měsíce, co je tak malinkatý jenom, že se už nemůže koukat na to evropské srdce. to srdce evropy zcela zasypané billboardy, kasíny a špatným chlebem.


a nejspíš je mu jedno, že jeho hradní pán je zrovínka prezidentem zeměkoule. a chudák malá prezidentská ani netuší, že ten svět řídí jiní ekonomové, hrdí na svůj titul - mistr sociální deprivant.
vyděšenej měsíc, nemůže uvěřit svému pohledu, a tak raději, že nebude vůbec, než se koukat na tu mrňavou krajinu.

a ten prezident zeměkoule netuší, že ty billboardy nalepené na fasády krásných měst a kolem dálnic už nikdo jiný nemusí. nemusí je i ty země, ke kterým by je pan prezident zeměkoule přifařil. co to plácám! ne k těm zemím, ale oni k nám musej! k slavné zemi heren a billboardů.
a ten měsíc vykulenej jako ta účetní, co nemůže věřit vlastnímu slechu, jak někdo nepamatuje si svůj vyměřovací základ pro výpočet daně.
sedmá generace účetních, jak její příbuzný řídí tuto zemi podle všech ekonomických pravidel poplatných vysoké ekonomii, ve které se praví, že růst hdp je slovo boží. a že jim to slovo boží položí veškerou západní ekonomiku na záda, kde jak ten brouk netuší co dál? nevadí.

a stejně ten svět běží jak leží dál a dál, a vše se spraví a ekonomové jásaj, že to oni, že jsou vlastně pašáci.
a měsíc jen smutně kouká a neví, co zítra a co za sto let...

28.01.2011 16:23 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se