blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

dobrej chleba jako konstanta

poměr konstant a proměnných nám určuje míru pravděpodobnosti. charakteristika konstant je závislá na prostředí, pro které je určena. (poučka stejně zní jinak. ale smysl má... snad).
a dobrej chleba by měl být naší konstantou, tedy prvkem, na který je spoleh. sakra důležitej prvek!

a konstanty potřebujem. jako je fungující doprava, vaše práce a partner, co se na vás těší. jako je den, střídání jar a rození dětí. konstanta se mění v pošťáka a porci večerních zpráv.
konstanty jako denní a roční kolotoč kolem vašeho života. soubor malých pevných kostiček vetkaných do vaší mozaiky chaosu.

dobrej chleba je to, na co se můžu denně těšit, a následně si ho užívat. dobrej chleba je stabilitou dne, a rodinné pohody. je zrcadlem snažení plynoucího z jeho pěstebných útrap a následné dovednosti mistra pekaře.
dobrej chleba je taky jemným lakmusovým papírkem společnosti, která ho toleruje ve stavu, v jakém je. toleruje denně levný, špatně vykvašený polotovar hnusící se už při snídani.
jaký může být den začínající takovouto „pochutinou“, případně nafouknutým bílým pečivem zvaným troufale rohlík, protože za kačku?
vidím v tom přímou úměru k naší politice, kde opětovně volíme pokaždé ty samé ignoranty, stejně jako kupujeme denně ten samej hnusnej chléb.
prostě si to vše necháme líbit.
pak si najdu konečně nějakou prodejničku se skutečným chlebem a těším se ze své nově nabyté konstanty, která mě už za týden uvrhne zpět do armádní stravy schopné pouze přežít. pouhý týden dobré chuti, a opět hnus. nahodilý stav kvality podle pekařské směny a nálady v ní.
egypťané jsou výš a držím jim všechny palce.

12.02.2011 15:15 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se