blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

doba automatická...

právě jsem vkročil, či přímo jsem byl vhozen, do doby, kterou, považte, p. jiránek karikaturista natočil už asi před třiceti lety. do doby automatů, do doby, ve které už vy nemáte vliv na nic, snad krom ložnice, když prohlásíte sebevědomě, že vás bolí hlava.

a ten pan jiránek krásně vysvětlil prostřednictvím mimoňů, že tady na zemi vládnou stroje, automaty a automobily... prostě, že jsme jen androidové bez vůle a rozumu vykonávající mechanické naučenosti a potřebnosti pouze pro systém. snad i fungující systém...
a já vám dnes nakupoval v plzeňském prioru, co už potřetí změnil majitele, a tak pořád si nemohu zvyknout na nové jméno, a tak raději počkám, až nějaký pan prior to koupí nazpátek, aby nás, konzervativce krapet i potěšil. no a v tom prioru, co už priorem třikrát není, a co ještě má jakž-takž lidský rozměr, mají i automatické pokladny.
a já po těch automatech závistivě pokukuju už jakou dobu. a pořád, že teď ne, jak demokraticky pokaždé rozhodne moje drahá, a proto lepší polovička.
a dnes tedy kradmo a sám mufiny na cestu koupit. a přímo jsem se tetelil už jen tou představou - z oka do oka jiránkovému automatu z osmdesátého. snad nemusím dodávat, jakého to století.
tento byl hezkej a voněl novotou.
a pěkně pozdravil první, a tedy vychovanej. ale pak mě asi prokouk a začal si hrát na mou drahou, a proto lepší polovičku.
no né v ložnici, šmarjá! byl to čistě obchodní kontakt.
on demokraticky poroučel a já s úsměvem plnil. a taky mi hezky vrátil drobné.
mám rád automaty a stroje a kompjůtry, když poslouchají. a dnes jsem měl tu čest si vyzkoušet dobu, kdy to bude už jen naopak...
a pak vláček krásnej a čistej a tak lehce identifikovatelnej jako německej a s výhledem na nové zvukolamy podél trati, které místo čistejch vláčků jsou nám k potěše oka...


06.03.2011 10:42 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:
  • 08.03. 04:04, autor

    no, budu raději hlídat čas...

  • 07.03. 22:15, Alissa

    Jen mě tak napadá, co si v době automatické počnou nebohé duše jako já, kterým veškerá elektronika kolabuje pod rukama... Pěkně napsáno. Nebude vadit, když se tu zastavím častěji, abych si dobře početla? :-)


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se