blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

prostě spolu

/film/
„ensemble, c'est tout“; audrey tautou ve francouzském filmu s českým názvem „prostě spolu“, který byl v neděli takto uveden pod režisérem claude berri.

musel jsem se sice uskromnit na svém spánku, ale stálo to za to. nedělní filmy do půlnoci v lepším případě nejsou žádnou výjimkou. a přes týden jak by smet.

pohodový s dlouhými záběry bez šílených prostřihů už dnes povinně naservírovaných pro postižené dobou. bez zbytečných patetických scén, a přesto plný citů.
černobílá schémata hollywodského střihu tady opravdu nehrozí. vnuk starající se, není ani svatej, ani darebák. uklízečka audrey tautou, jako vždy uvěřitelná. a vyrovnávající prvek v roli špatně artikulujícího šlechtického synka s velikým srdcem, byl právě tím, co mělo ve filmu být.
lehké, působivé a přesto nepostrádající drama.
při pohledu na hlavní hrdinku, které chybělo na váze sedmadvacet kilo, pokud ovšem jste nevyrostli s bárbínou, mně celý film vrtalo hlavou, zdali je to kvůli roli, anebo byl snímek přizpůsoben situaci této vynikající herečky. (tak ne sedmadvacet, ale patnáct je taky dost.)
když si vzpomenu na „deník brigitte jones“, do kterého se musela náležitě „spravit“ renée zellweger na kulaťoučkou, a přesto ještě půvabnou ženu, mě mrazí. pak tu byl rudolf hrušínský, který svou přípravu na švejka už do smrti neshodil. vyzáblá na kost audrey je na hony vzdálená své postavě ve filmu „lov na boháče/nesjem na prodej“.
tedy nevím, jestli potřebuji nutně vědět, zdali je tak nemocná, anebo „jen“ je ochotna kvůli dobré roli udělat cokoli. a to je taky jediný kalný detail celého snímku.
co všechno pro slávu a peníze jsme ochotni udělat? kam až dokážeme zajít?

19.04.2011 09:54 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se