blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

země naše a snad i pro nás

težké rozumování

a snad jednou prozřeme s myšlenkou, že jsme tady pouze hosté. a jako hosté musíme taky odejít.
jako i naši politici, kterým tak krásně spíláme, tak i téměř sedm miliard sousedů není nijak homogenní skupinou. a proto je zbytečné jedněm i druhým cokoliv společně vyčítat, a navíc když za své téměř lidské pudy ani nemohou.

až i česká veřejnost objeví pojem žurnalistika a v ní neutuchající tlak pevných mantinelů na tuto na hromádku položených morálních zoufalců, postupně přijdou první výsledky i s těmito. homo politikus sám o sobě nemůže už ze své podstaty krátkého politického života vidět dál než k dalšímu volebnímu období. a historická odbobí v řádu stovek a nedejbože tisíců let? škoda domýšlet.
naštěstí ta modrá planeta, které si troufale říkáme „naše“, si jede milióny let po svém a ještě nějakou dobu to tak nejspíš bude bez ohledu na své momentálně přemnožené hosty. lumíci vědí, jak na tuto situaci reagovat, a my se časem přidáme.
pulzujíci živá hmota modré planety si o své hosty nedělá starosti, a tak když to na ni přijde, uleví si. podrbat se na zádech, když je tak kulatá, nedovede, a proto to dělá po svém.
takzvaní vědci mluví o nějakých zdivočelých litosférických deskách, ale já vím své. kontinet po kontinetu, a některé vícekrát, postihne a český homo politikus toho času bez mantinelů si mne ručky, jak se ho to netýká.
schovaní za zády těch větších si pročůráváme svůj plácek na hraní s naučeným gestem: „my ne, to oni!“
nechci masochisticky přivolávat přírodní katastrofy do středu evropy, ale je jasné, že rázný prvek s přesahem zde chybí.
„pokora před všehomírem“ se tomu kdysi říkalo. a pokora před životem samotným stačí. kde ji brát a nekrást při tom? jaké štěstí, že tahle komodita nejde momentálně zcizit.
znásilnění se obyčejně, když na to přijde, i trestá. znásilnění člověka ano. modrá planeta tuto satisfakci ještě nemá. ono jí to ani nenapadlo a ekonomové světa takovou myšlenkovou kapacitu nemají. ale abych těm jenom nekřivdil, dokážou skvěle a učeně zpětně vysvětlit světovou finanční krizi. a to je krásné. kde bychom jinak byli?
zuřivý zelený terorista kontra tupá politická ekonomie dneška.
už fakt, že opět nejde o homogenní, a tedy oslovitelné tlupy, naznačuje, že domluva není a nebude.
živé mantinely lidství v podobě dobré žurnalistiky ve světě z části fungují a pilní mravenečkové bez ambicí světské slávy dojdou často dílčího vítězství.
a naše hostitelka modrá si zatím žije svým životem a naštěstí ji osud lidských lumíků netrápí.


13.05.2011 12:31 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se