blog kavárenského povaleče s dýmkou

bonbóny došly... a zákon kauzality trvá
 

politické žvanění

těžké rozumování

slibuju, že nadlouho naposled nějaký žvást o politice.

„přestat krást
15. 5. 2011  - ivana svobodová
„důvěra v politiku padá k nule, kudy z krize ven, je třeba přestat krást se jmenuje článek pí  svobodové.
je opravdu tak těžké popsat a vyhodnotit tento politicko-morální marazmus? vždyť podle zákona kauzality právě takto viděný problém je tím hlavním problémem. je důvodem, a ne důsledkem politické situace.

tato neschopnost vidět „naši politiku z nadhledu a popsat ji je naším skutečným problémem.
a novinařina je přeci tím, co umožňuje těm politickým dravcům a jejich podržtaškům umývat beztrestně v nádržích na pitnou vodu svá obří přibližovadla. nemůžeme je přeci podezírat z vidění za horizont konce.
a kdo jsou to „naši politici?
jsou to přeci stejní lidi jako my, obyčejní zloději, jako my. fakt, že oni mohou, a já ne, mě sice může žrát, ale pokud tuto OBECNOU ZVYKLOST nevměstnám mezi novinářské mantinely, nepomůžu si. jsou to jedinci s ostřejšími lokty a s obrovskou touhou a schopností se prosadit, což z nich ještě nedělá gaunery.
když vynechám rozhlasácké patetické „ruku na srdce, tak já si tedy vůbec nejsem jist, zdali bych dokázal odolávat „jejich zaběhnutému systému koloběhu peněz. od financování voleb až po vliv na jednotlivé řídicí složky systému.
vnímavému jedinci přeci není třeba vysvětlovat, co je to slabost a co přirozená touha vyrovnat se okolnímu pojetí pravidel.
řešení jednotlivých kauz nemá jakoukoliv odezvu a ani mít nemůže už z podstaty věci.
pouze s neutuchajícím a nikdy nekončícím stavěním pevných mantilelů, schopných odolávat většině špinavostí v politice a justici.

a psát o pojmu kvalitní žurnalistiky je už jiná kapitola.
kvalitní školy pro ně, a ty nejlepší, a pohled na radu pro čt a čro; ve které podle všech měřítek evropy sedí skutečné intelektuální elity národa.
a ode mne pouze podporou kvalitní novinařiny zvýším její prodejnost a vážnost.

18.05.2011 13:12 |
Autor: - slávek miloslav
| stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:
  • 29.05. 15:20, autor

    díky Alisso :-)

  • 29.05. 13:24, Alissa

    Přestat krást, přestat krást, úderné heslo je základem všeho úspěchu. O tom jsem byla poučena protivládním demonstrantem, se kterým jsem měla tu čest jet v jednom vlaku. Celý jeho recept na lepší stát byl v těch dvou slovech. Ale kolik lidí dokáže víc, než volat "přestat krást"? Říct, co se mi nelíbí, je až prodezřele jednodušší než říct, jak vlastně by se mi to líbilo a jak se toho dosáhne.


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se